Filtry
Cena produktu
Producent
Dostępność
Wysokość buta
Materiał cholewki
Membrana
Sposób mocowania
Wyściółka ocieplająca
Buty Pentagon

W tej kategorii znajdują się buty taktyczne marki Pentagon. Marka ta rozpoczęła swą działalność na terenie Grecji w 1993 roku, początkowo zajmując się dystrybucją wycofywanej z użytku odzieży militarnej na rynku cywilnym. Pod koniec lat 90 pojawiło się zapotrzebowanie klientów na produkty o militarnym charakterze, które wykonane byłyby z nowoczesnych materiałów i korzystałyby z rozwiązań spotykanych w turystyce. Sytuacja ta stała się bodźcem do produkcji własnej linii odzieży taktycznej.  

Jedną z gałęzi rozwoju firmy zaczęła stanowić produkcja butów wojskowych tworzonych z wysokiej jakości materiałów. Pentagon w swoich produktach stosuje zarówno skórę naturalną, jak i nowoczesne materiały syntetyczne. Nylon balistyczny o dużej gęstości zapewnia odpowiednią wytrzymałość i lekkość cholewki, a wykorzystanie lekkich siatek powoduje, że buty cechują się wysoką oddychalnością i doskonałą wentylacją. Antypoślizgowe, olejoodporne podeszwy składają się z pianki EVA otoczonej wytrzymałą gumą. Z takiego połączenia powstaje podeszwa lekka i jednocześnie odporna na ścieranie. Dodatkowe nadlewki na palcach i piętach, wraz ze skórzanymi wzmocnieniami, chronią stopy przed zbędnymi urazami. Wyraźny bieżnik poprawia przyczepność i stabilność na różnorodnych nawierzchniach. W produkcji swoich butów Pentagon często stosuje powłokę impregnacyjną Hydroguard, zwiększającą odporność na wodę. Wysokie cholewki wykończone miękkim kołnierzem stabilizują staw skokowy.  

Buty Pentagon to rodzaj typowego, nowoczesnego obuwia taktycznego. Lekkie i wytrzymałe, sprawdzające się zarówno w trenie zurbanizowanym, jak i w lasach, bezdrożach, czy na poligonach. Duża wygoda, dobra wentylacja oraz ich stosunkowo niewielka masa sprawiają, że można je użytkować dłuższy czas, nie odczuwając zmęczenia stóp. Polecamy je przede wszystkim wojskowym, policjantom i ochroniarzom, a także pracownikom służb medycznych. Z Licznych zalet obuwia tego rodzaju na pewno zadowoleni będą także gracze ASG i osoby pasnonujące się outdoorem. Jego właściwości ochronne doceni każdy, kto lubi odwiedzać opuszczone, zapomniane miejsca. W sklepie Military.pl znajdziesz szeroki wybór butów Pentagon.

Rozwiń

Buty Pentagon (Ilość produktów: 12)

Filtruj
${quantity} Produkty do porównania