Filtry
Cena produktu
Producent
Dostępność
Termowizory

Termowizory to urządzenia, które pokazują promieniowanie cieplne. Można się spotkać z innymi nazwami tego narzędzia jak np. kamera termiczna czy kamera podczerwieni, jednak wszystkie one oznaczają termowizor. Urządzenie takie wykorzystuje proces termowizji do rejestracji emitowanego przez fizyczne ciała promieniowania cieplnego. Termowizor obrazuje w paśmie podczerwieni o długości fali od 3 do 14 mikrometra. Obraz uzyskiwany dzięki używaniu termowizorów pozwala na dostrzeżenie źródeł ciepła nie zależnie od warunków panujących w trakcie obserwacji, może być całkowicie ciemno czy mgliście. W zależności od modelu w termowizora obraz ukazywany jest jako odcienie czarnego i białego bądź z zastosowaniem kolorów odzwierciedlających temperatury według ustalonej w urządzeniu skali.

Zdolność do zobrazowania w czasie rzeczywistym temperatury i jej rozkładu na poszczególnych ciałach fizycznych pozwala na wiele specjalnych zastosowań takiej technologii. Termowizory można wykorzystać w przemyśle do kontrolowania procesów technologicznych, jak i do szukania anomalii w zachowaniu się maszyn, aby znaleźć miejsce awarii, która może nastąpić. Kamera termowizyjna znajdzie też zastosowanie w energetyce oby na bieżąco sprawdzać stan linii wysokiego napięcia czy kontroli turbin przy generatorach w elektrowni. To urządzenie znajdzie swoje miejsce również w budownictwie, gdyż powoli na sprawdzenie szczelności budynków o raz ich systemów izolacyjnych. Częstym zastosowaniem termowizora jest używanie go w warunkach bojowych o ograniczonej widoczności przez wojsko czy przez straż pożarną i służby ratownicze przy słabej widoczności. Takie zastosowanie pozwoli na zlokalizowanie wroga albo osoby poszkodowanej. Takie urządzenia używane są również przez myśliwych w celu zlokalizowania zwierzyny.

W naszej ofercie dostępne są różne termowizory, pozwalające na prowadzenie obserwacji w warunkach ograniczonej widoczności i wykrywanie wszelkich zmian temperaturowych w naszym otoczeniu.

 

Rozwiń

Termowizory (Ilość produktów: 3)

Filtruj
${quantity} Produkty do porównania