Okulary bezbarwne ESS

Schowaj Czytaj więcej

Szukasz ochrony oczu na najwyższym poziomie? Jeżeli tak, to bardzo dobrze trafiłeś. Znajdziesz tutaj specjalnie wyselekcjonowaną ofertę okularów bezbarwnych ESS, czyli Eye Safety Systems. Jest to amerykańska marka, która jest częścią większego producenta Oakley. Poniżej wytłumaczymy, dlaczego warto zainwestować w sprawdzony sprzęt rozpoznawalnej na całym świecie marki ESS, czy warto wybrać gogle zamiast okularów oraz porozmawiamy chwilę o wciąż zmieniającej i gnającej do przodu technologii produkcji indywidualnej ochrony oczu.

 

Warto wytłumaczyć, czym charakteryzują się okulary balistyczne. Są to najczęściej lekkie, wykonane z tworzyw sztucznych okulary lub gogle mające za zadanie ochronę naszych oczu przed zagrożeniami płynącymi z zewnętrz, na przykład rykoszetem podczas strzelania. Spełniają szereg atestów, w tym takie jak MIL-PRF-31013 oraz norm ANSI Z87.1-2010, US Federal OSHA, EN 166:2001, EN 170 i EN 172. Jest to szereg warunków, które okulary bezbarwne ESS muszą spełnić, aby móc w pełni chronić użytkownika. Wśród testów są takie próby jak zderzenie z metalową kulką oraz plastikową pędzącą kilkadziesiąt metrów na sekundę, podczas którego wizjer nie powinien ulec połamaniu, pęknięciu oraz przedostaniu się kulki do oka. Odporność na ścieranie, zgniecenie oraz ściskanie oraz upadek z wysokości około półtora metra. Dzięki temu, zakładając ochronę oczu tego amerykańskiego producenta, możesz być niemal pewnym, że żadne zagrożenie nie spowoduje zagrożenia dla Twojego zmysłu wzroku.

 

Przez lata procesy technologiczne pędziły naprzód, aby zapewnić jak najlepszą ochronę dla naszego wzroku. Poczynając od gogli zrobionych ze szkła, skóry i metalu dla pilotów podczas pierwszej wojny światowej, po wykonanie ultralekkich nieporównywalnie wytrzymalszych okularach oraz goglach dla dzisiejszych operatorów jednostek specjalnych skończywszy. Dziś szkło stosuje się rzadko lub wręcz wcale, gdyż szklane wizjery są dość kruche i w pewnych określonych warunkach mogą narobić więcej szkody, niż pożytku. Tutaj z pomocą przychodzą poliwęglany, czyli tworzywa sztuczne, które zachowując elastyczność, zapewniają świetną ochronę przed niechcianymi zdarzeniami nie tylko na strzelnicy. Wizjery koloru białego w okularach bezbarwnych ESS nie zaburzają pola widzenia, dzięki czemu są najbardziej uniwersalnym wyborem na strzelnicę zamkniętą, podczas rozgrywek airsoftu lub zwykłej przejażdżki na rowerze oraz pracy wymagającej indywidualnej ochrony oczu, chociażby w fabryce czy tartaku. Okulary amerykańskiego producenta wyróżnia waga, gdyż praktycznie każdy z dostępnych modeli nie waży więcej niż kilkadziesiąt gramów, więc można z powodzeniem nosić je kilkanaście godzin bez odczuwania dyskomfortu. Serie takie jak ICE Czy Crosbow cechują się jeszcze ciekawą konstrukcją, gdyż te pierwsze nie mają w ogóle oprawek, a elementem spajającym jest właśnie wizjer, do którego za pomocą wyprofilowanych zaczepów dołączamy noski oraz zauszniki. Takie rozwiązanie jest nie tylko wygodne, ale i praktyczne, gdyż łatwo możesz wymienić wizjer (jest nawet konwersja pozwalająca na zastosowanie szkieł korekcyjnych!) oraz zużyte noski, więc nie jesteś zmuszony od razu kupować nowej pary okularów. W dodatku takie rozwiązanie pozbawia okulary obramowań, więc masz doskonały przegląd sytuacyjny i nic nie ogranicza pola Twojego widzenia. Nawet zauszniki są specjalnie wyprofilowane i na tyle miękkie, że świetnie przylegają do większości kształtów twarzy, co powoduje, że z powodzeniem możesz korzystać z ochronników słuchu.

 

Co wybrać - okulary czy gogle? O ile okulary są bardziej uniwersalnym rozwiązaniem, to trzeba zaznaczyć, że gogle często mają większy standard ochrony przez grubsze wizjery. Mimo że okulary już fabrycznie pokryte są preparatami anti-fog, to w określonych warunkach takich jak wysoka wilgotność oraz duży wysiłek fizyczny istnieje szansa, że zaparują szybciej i mocniej niż okulary, które lepiej cyrkulują powietrze.

 

Czy warto zainwestować w okulary bezbarwne ESS? Jak najbardziej tak! Mimo swojej zaawansowanej technologii plasują się w średniej półce cenowej, a rozwiązania użyte w ich produkcji zapewniają odpowiedni komfort oraz przede wszystkim ochronę naszych wrażliwych oczu na niespodziewane zagrożenia. Dodatkowo warto nadmienić, że nie jesteśmy skazani na jeden model okularów przez cały czas – w większości serii możemy kupić zastępcze wizjery, niekoniecznie białego koloru - są także żółte oraz przyciemniające, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Ochrona oczu to podstawa, wiemy o tym i my, dlatego z radością przedstawiamy szeroką ofertę indywidualnej ochrony oczu przygotowanej przez nas w współpracy z tym popularnym, amerykańskim producentem.

22 produkty

na stronę
Ustaw kierunek malejący

22 produkty

na stronę
Ustaw kierunek malejący