Waluta

Apteczki

Schowaj Czytaj więcej

Apteczka pierwszej pomocy to niezwykle ważny, choć niestety często bagatelizowany element wyposażenia naszego domu, samochodu czy zakładu pracy. To niepozorne małe pudełko może Ci pomóc w udzieleniu pierwszej pomocy innym osobom, a w niektórych sytuacjach może przyczynić się do uratowania życia. Łatwa dostępność apteczki pozwala na błyskawiczne udzielenie pomocy w sytuacji zagrożenia. 


W sklepie Military.pl znajdziesz szeroki wybór apteczek do udzielania pierwszej pomocy. Wśród dostępnych produktów znajdziesz apteczki samochodowe, biurowe, przemysłowe, turystyczne czy survivalowe. 


Apteczki znajdą swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko jakichkolwiek zranień czy kontuzji. Niezależnie od tego, czy jest to trening koszykówki, biwak z rodziną czy górska wyprawa, apteczka zapewni Ci pomocne artykuły i medykamenty, które pomogą zabezpieczyć rany i skaleczenia. Dobrze wyposażone apteczki turystyczne mogą zapewnić bezpieczeństwo Tobie i Twoim współtowarzyszom wyprawy. Zwłaszcza że w czasie przebywania w terenie nietrudno o skaleczenia oraz kontuzje.
 

Wyposażenie apteczek turystycznych składa się najczęściej z podstawowych materiałów opatrunkowych, takich jak plastry, bandaże czy kompresy gazowe, czasem wodę utlenioną i inne. W razie konieczności pozwoli Ci to na dezynfekcję ran oraz zatamowanie krwawienia. Dzięki kompaktowym rozmiarom bez problemu spakujesz ją do swojego bagażu, nie obciążając go nadmiernie.
 

Równie ważnym miejscem, w którym powinna się znaleźć apteczka pierwszej pomocy, jest najpopularniejszy środek transportu, czyli auto. Posiadanie apteczek samochodowych jest niezbędne podczas wypadków komunikacyjnych, jakie zdarzają się bardzo często na naszych drogach. Dzięki możliwości łatwego transportowania możesz sobie pozwolić, aby apteczkę samochodową zaopatrzyć w dodatkowe przydatne elementy. Warto wzbogacić ją o koc lub folię ratunkową termoizolacyjną, nożyczki czy też rękawiczki jednorazowe zapewniające dodatkową higienę. Przyda się także latarka, płyn do odkażania rąk czy też agrafki pomocne np. w zapięciu bandażu. 


W ofercie posiadamy także bardzo wytrzymałe apteczki samochodowe w kilku wariantach kolorystycznych, które możesz samodzielnie wyposażyć w najpotrzebniejsze środki pierwszej pomocy. Dzięki dobrze zorganizowanej przestrzeni i dodatkowym kieszeniom i przegrodom jesteś w stanie zaplanować wygodne i praktyczne rozmieszczenie medykamentów.
 

Na Military.pl znajdziesz bogaty wybór zarówno gotowych wyposażonych apteczek pierwszej pomocy, jak i szeroką gamę produktów wyposażenia apteczek, które możesz skomponować w dowolny zestaw, najbardziej odpowiadający Twoim oczekiwaniom i potrzebom. Oferujemy także ładownice typu medic pouch.
 

Produkty dostępne w tej kategorii charakteryzują się dużą wytrzymałością i wykonaniem z wysokogatunkowych materiałów. Znajdziesz tutaj apteczki znanych i cenionych producentów sprzętu taktycznego, takich jak Mil-tec czy Pentagon.
 

Apteczka może się przydać podczas wyprawy rowerowej, szczególnie gdy zapuszczasz się w mniej cywilizowane rejony świata. Jeżeli planujesz dłuższą trasę, powinnieneś koniecznie zaopatrzyć się w odpowiednio wyposażoną apteczkę. Nie waży ona dużo, a może uratować Ciebie i Twoich towarzyszy w razie niespodziewanego wypadku na trasie. Gaziki i bandaże szybko pomogą zatamować krwawienie, a przy mniejszych skaleczeniach możliwe będzie bezpieczne kontynuowanie wycieczki. Warto zabierać ją także na dłuższe spacery z czworonogiem. Podczas leśnej wyprawy z psem zawsze może wydarzyć się coś niespodziewanego. O kontuzję w leśnej gęstwinie nietrudno, szczególnie jeżeli wędrujesz po zmroku lub w czasie gęstej mgły. Warto wyposażyć się w dodatkowe opatrunki dla Twojego pupila, ponieważ podczas eksploracji nigdy nie wiesz, co czai się na ziemi. Niestety często spotkać można szklane pozostałości po butelkach. Dodatkowo w lesie nietrudno o skaleczenie o gałęzie czy kolce krzewów.
 

Jeżeli jesteś zwolennikiem zabierania swoich dzieci na górskie szlaki, także warto mieć przy sobie w pełni zaopatrzoną apteczkę. Ryzyko potknięcia na ostrych kamieniach jest szczególnie wysokie zimą, kiedy spod warstwy śniegu kamieni zwyczajnie nie widać. Latem, gdy zmęczenie po wielu godzinach wędrówki daje się we znaki, tracisz uwagę i również łatwo może dojść do wypadku. Przed niebezpiecznymi konsekwencjami zranienia uchronią Cię bandaże i plastry, które zawsze warto mieć przy sobie. Niewielkie apteczki w taktycznych pokrowcach to często wyposażenie codzienne doświadczonego preppersa, survivalowca czy miłośnika biwakowania.
  

Przedmioty, które nosisz codziennie, z języka angielskiego nazywane są everyday carry (EDC). W skład zestawów EDC wchodzą noże, multitoole, scyzoryki, latarki, okulary, ale także niezbędne i ważne akcesoria, takie jak portfel, telefon i klucze. Często to właśnie niewielkie apteczki noszone są na co dzień przez wyjątkowo przezornych miłośników aktywności na świeżym powietrzu.
 

Aktywnych fanów sportów ekstremalnych zachęcamy do wyposażenia się dodatkowo w stazę taktyczną, zwaną popularnie opaską uciskową. Jest to szczególnie istotny element wyposażenia dodatkowego dla miłośników sportów strzeleckich, ale także motocyklistów, rowerzystów oraz łuczników. Staza pozwoli zatamować poważne krwotoki, a poznanie techniki jej stosowania może w przyszłości uratować Ci zdrowie, a nawet życie. Do tego rodzaju ekwipunku na stronie internetowej Military.pl dostępne są również dedykowane pokrowce. Opaskę uciskową możesz także z powodzeniem zmieścić w większej apteczce. Będzie stanowić doskonałe uzupełnienie Twojego zestawu pierwszej pomocy. Apteczka i staza mogą stanowić ważny element plecaka ucieczkowego, zwanego z języka angielskiego Bug Out Bag (BOB). 
 

Znajdziecie tu także nożyczki służące do rozcinania odzieży poszkodowanych w wypadku osób oraz pojedyncze elementy wyposażenia, takie jak opatrunki. Przydadzą się podczas podróży za granicę, szczególnie w rejonach z trudnym terenem i zmiennym klimatem. Warto mieć zawsze przynajmniej jedną apteczkę, łatwo dostępną w samochodzie i udzielić pomocy na trasie każdemu, kto takiej pomocy może wymagać. 

188 produktów

na stronę
Ustaw kierunek malejący
 1. Wysyłka: Natychmiast
  79,99 zł 139,90 zł
  Oszczędzasz 59,91 zł
  Porównaj
 2. Wysyłka: Natychmiast
  119,99 zł 129,99 zł
  Oszczędzasz 10,00 zł
  Porównaj
 3. Wysyłka: Natychmiast
  34,99 zł
  Porównaj
 4. Wysyłka: Natychmiast
  4,99 zł
  Porównaj
 5. Wysyłka: Natychmiast
  199,00 zł 239,00 zł
  Oszczędzasz 40,00 zł
  Porównaj
 6. Wysyłka: Natychmiast
  63,99 zł 79,99 zł
  Oszczędzasz 16,00 zł
  Porównaj
 7. Wysyłka: Natychmiast
  139,00 zł
  Porównaj
 8. Wysyłka: Natychmiast
  159,99 zł 169,99 zł
  Oszczędzasz 10,00 zł
  Porównaj
 9. Wysyłka: Natychmiast
  149,99 zł 169,99 zł
  Oszczędzasz 20,00 zł
  Porównaj

188 produktów

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Zadzwoń i zamów:
 71 347 47 71