WAKACYJNA WYPRZEDAŻ DO -40%

Zamów dziś kurierem DHL z dostawą na jutro

Waluta

Plecaki ewakuacyjne

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
 1. Popularność
 2. Największa obniżka
 3. Cena (Od najniższej)
 4. Cena (Od najwyższej)
 5. Ocena (Od najniższej)
 6. Ocena (Od najwyższej)
 7. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
 8. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
 9. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
 10. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Cena
Zastosuj
Zapięcie komory głównej
Dedykowana kieszeń na laptop
Kompatybilność z molle/pals
Kompatybilność z systemem nawadniającym
Pokrowiec przeciwdeszczowy
Pas biodrowy
Dostępność

25 produktów

na stronę
 1. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  2399,00 zł
 2. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  479,99 zł 599,99 zł
 3. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  479,99 zł 599,99 zł
 4. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  479,99 zł 599,99 zł
 5. Brak towaru

 6. Brak towaru

 7. Brak towaru

 8. Brak towaru

 9. Brak towaru

 10. Brak towaru

 11. Brak towaru

 12. Brak towaru

 13. Brak towaru

25 produktów

na stronę
Schowaj Czytaj więcej

Wśród szerokiej oferty plecaków, część z nich można dostosować, aby służyły jako plecaki ewakuacyjne, nazywane również zestawami ucieczkowymi. Pomysł tworzenia takich zestawów wywodzi się z ruchu preppersów, czyli osób, dla których szczególne znaczenie ma przygotowanie do przetrwania w wypadku klęsk żywiołowych lub innych kataklizmów. Mimo teoretycznie niewielkich możliwości wystąpienia takich sytuacji pomysł tworzenia plecaków ewakuacyjnych przyjął się bardzo dobrze wśród osób chcących zachować bezpieczeństwo i niezależność, bez znaczenia od zaistniałych sytuacji. Zestaw taki powinien umożliwić nam przetrwanie do 3 dni w przypadku całkowitej izolacji.

W naszym bagażu ucieczkowym powinniśmy zadbać, aby znajdował się prowiant, woda pitna lub filtry do uzdatniania wody, odzież, kompas, ochrona przed deszczem oraz źródło ognia i apteczka. Oczywiście w zależności od indywidualnych potrzeb zestaw należy zmodyfikować pod swoje oczekiwania. W naszych warunkach klimatycznych warto rozważyć przygotowanie plecaka ewakuacyjnego, szczególnie jeśli mieszkamy w terenach zalewowych, narażonych na podtopienia. W przypadku wystąpienia wody z rzek lub powodzi taki zestaw może okazać się naszym jedynym ratunkiem. Jeżeli chcemy wyposażyć się w plecak ewakuacyjny, warto wybrać model o dużej wytrzymałości mechanicznej, nieprzemakalny oraz z dobrym systemem nośnym. Najczęściej wybierany litraż do stworzenia olecaka ewakuacyjnego to między 30 a 40 litrów pojemności. Przy takiej pojemności i możliwej wadze takiego zestawu warto wybrać model z usztywnianymi plecami i dodatkowym pasem biodrowym, który ustabilizuje plecak podczas marszu, oraz odciąży kręgosłup. Jeśli chodzi o materiał wykonania, tutaj bardzo chwalone są produkty wykonane z Cordury. Producenci tacy jak Wisport, Helikon, Texar lub Pentagon, posiadają modele, które świetnie się sprawdzą jako system nośny dla naszego zestawu ratunkowego.

Warto zadbać, aby w razie nagłej sytuacji plecak ewakuacyjn znajdował się w miejscu łatwo dostępnym, co w razie zagrożenia pozwoli sprawnie opuścić mieszkanie. Nawet tak niewielki pakunek wcześniej przygotowanego asortymentu, pozwoli znacznie łatwiej przetrwać sytuację, która stawia nas daleko poza naszą strefą komfortu. Plecaki ewakuacyjne są coraz częściej tworzone również osoby, które lubią spontanicznie uciec od miejskiego zgiełku, udać się w teren i tam odpocząć od tempa życia codziennego. Niezależnie od motywacji warto rozważyć złożenie zestawu ucieczkowego, szczególnie w czasach gdy społeczeństwo jest wręcz uzależnione od dostępu do energii elektrycznej oraz bieżącej wody. Jeżeli się na to zdecydujemy, zachęcamy do zapoznania się z ofertą plecaków ewakuacyjnych dostępnych na Military.pl, szeroki asortyment plecaków pozwoli każdemu dobrać model idealny do jego oczekiwań.