Waluta

Rękawice bez palców

Schowaj Czytaj więcej

Rękawice to element odzienia, wyposażenia, który funkcjonuje w codziennym życiu niezmiennie od lat. Zmienia się moda, trendy, a co tym idzie forma i materiały rękawic, jednak funkcjonalność i praktyczne zastosowanie okrycia dłoni pozostają niezastąpione. Niegdyś pełniły funkcje zdecydowanie praktyczne, chroniąc mężczyzn przed zranieniami podczas bitew, czy też przed dziką zwierzyną. Po latach ewoluowały, by stać się delikatnym estetycznym wykończeniem alabastrowych kobiecych dłoni. Wśród rękawic możemy wyodrębnić sporą grupę - są to rękawiczki bez palców.

Są one często wybierane przez profesjonalistów. Znajdują zastosowanie wśród jednostek policji, wojska, straży miejskiej, kierowców pogotowia oraz pozostałych służb. Straż pożarna często korzysta z rękawic ognioodpornych i nomexowych, które ze względu na charakter pracy w trudnych warunkach powinny zakrywać całą dłoń. Tego typu ekwipunek również znajduje się w naszej ofercie, w oddzielnej kategorii.

Rękawice taktyczne bez palców to doskonały wybór również dla amatorów, szukających wygodnej osłony dłoni na co dzień. Świetnie spisują się na quadach, paralotni oraz na hulajnodze, także elektrycznej. Można je także wygodnie użytkować jako rękawiczki do jazdy samochodem. Jeżeli często zmuszony jesteś wsiadać do zimnego wnętrza swojego pojazdu i nie posiadasz ogrzewania postojowego, takie rękawice spiszą się świetnie. Pozwalają bez problemu operować kierunkowskazami, przełącznikami i radiem, bez konieczności wystawiania dłoni na niskie temperatury. Wybór tego typu rękawiczek do jazdy samochodem to także dobry pomysł dla zawodowego kierowcy, który chce ochronić skórę swoich rąk. Polecamy taksówkarzom, szoferom, dostawcom oraz kurierom. Powinny one być przede wszystkim dobrze dopasowane, tak by nie przeszkadzały w kierowaniu. Wybór wytrzymałego modelu jest szczególnie istotny, jeżeli często nosisz ciężkie kartony lub towary o ostrych krawędziach. Przy wyborze rękawiczek do jazdy samochodem pamiętaj o tym, by były odporne na ścieranie.  

Rękawiczki bez palców to niezastąpiony wręcz element ekwipunku dla miłośnika urban exploringu, zwanej często po polsku turystyką ekstremalną. Urbex to w uproszczeniu zwiedzanie niedostępnych miejsc w terenach miejskich lub przemysłowych. Opuszczone fabryki, wyludnione osiedla czy porzucone rezydencje - to główne cele miłośników tego typu aktywności. Mekką urban explorerów jest opuszczone miasto Prypeć oraz okolice elektrowni atomowej w Czarnobylu. Przy tym rodzaju aktywności outdoorowej warto pamiętać o przestrzeganiu obowiązującego w danym kraju prawa. Jedną z najważniejszych zasad jest pozostawianie zwiedzanego miejsca w stanie, w jakim się je zastało. Niedozwolone jest zabieranie pamiątek lub grabież. Zyskujemy za to przywilej robienia zdjęć, poznawania historii oraz wczuwania się w niesamowity klimat opuszczonych lokalizacji. Często tego typu miejsca naznaczone są zębem czasu, przez co na podłogach nie trudno o wystające gwoździe, szkło oraz kamienie.  Zastosowanie rękawic bez palców pozwala zapobiec urazom dłoni podczas tego rodzaju zwiedzania. Skaleczenia w opuszczonym budynku czy zakładzie, mogą okazać się niebezpieczne, dlatego warto na tego typu eskapady zabierać dobrze wyposażoną apteczkę, znać podstawy pierwszej pomocy i ostrożnie stawiać kroki. Podwyższona wytrzymałość rękawic taktycznych bez palców jest bardzo istotna przy uprawianiu Urbexu.

Rękawice taktyczne bez palców sprawdzą się w wielu czynnościach, które wymagają precyzji palców przy jednoczesnej ochronie dłoni. Mogą z powodzeniem być wykorzystywane przez wędkarza, ogrodnika oraz cieślę. Polecamy je także zawodnikom i amatorom sportów siłowych. Ochronią skórę dłoni przed otarciami od sztangi i zapobiegną powstawaniu odcisków. Stanowią ciekawy pomysł na prezent dla zaprzyjaźnionego gracza airsoftu. Jeżeli zależy Ci na cieplejszych rękawicach, warto sprawdzić także ofertę pełnych modeli z ochroną palców. Na stronie Military.pl znajdziesz szeroką gamę tego typu odzieży. Posiadamy także grube, ocieplane rękawice zimowe. Bez względu na to, czy interesują Cię rękawiczki do jazdy samochodem, czy inne bez palców, zapewniamy, że znajdziesz u nas coś dla siebie. 

39 produktów

Strona
na stronę
Ustaw kierunek malejący
 1. Wysyłka: Natychmiast
  129,99zł 249,00zł
  Oszczędzasz 119,01zł
  Porównaj
 2. Wysyłka: Natychmiast
  39,99zł 44,99zł
  Oszczędzasz 5,00zł
  Porównaj
 3. Wysyłka: Natychmiast
  79,99zł 99,99zł
  Oszczędzasz 20,00zł
  Porównaj
 4. Wysyłka: Natychmiast
  42,49zł 49,99zł
  Oszczędzasz 7,50zł
  Porównaj
 5. Wysyłka: Natychmiast
  36,99zł 45,00zł
  Oszczędzasz 8,01zł
  Porównaj
 6. Wysyłka: Natychmiast
  46,75zł 55,00zł
  Oszczędzasz 8,25zł
  Porównaj
 7. Wysyłka: Natychmiast
  45,00zł 66,00zł
  Oszczędzasz 21,00zł
  Porównaj
 8. Wysyłka: Natychmiast
  45,00zł 66,00zł
  Oszczędzasz 21,00zł
  Porównaj
 9. Wysyłka: Natychmiast
  67,00zł 99,00zł
  Oszczędzasz 32,00zł
  Porównaj

39 produktów

Strona
na stronę
Ustaw kierunek malejący
Zadzwoń i zamów:
71 347 47 71