WAKACYJNA WYPRZEDAŻ DO -40%

Zamów dziś kurierem DHL z dostawą na jutro

Waluta
 • Odzież przeciwdeszczowa

  Powszechnie wiadomo, że deszczowa pogoda potrafi zniechęcić do uprawiania wszelkich aktywności na świeżym powietrzu, dlatego w sklepie Military.pl znajdziesz szeroki asortyment kurtek, spodni, kaloszy, parasoli czy impregnatów do odzieży przeciwdeszczowej, które zapewnią skuteczną ochronę przed wilgocią i przemoczeniem ubrań. Najważniejszą cechą odzieży wodoodpornej jest oczywiście niepodatność na wilgoć, jednak to nie wszystko. Odzież ta, powinna być również wygodna, dopasowana i nie powinna ograniczać swobody ruchów.

  Do najważniejszych elementów odzieży przeciwdeszczowej bez wątpienia należą kurtki przeciwdeszczowe. Są one podstawą ubioru każdego turysty, sportowca czy miłośnika długich wędrówek. Odpowiednio dobrana kurtka pozwala kontynuować aktywność niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Kurtki przeciwdeszczowe są równie ważne dla osób pracujących na zewnątrz, które muszą wykonywać swoją pracę niezależnie od pogody.

  Jednym z najistotniejszych elementów każdej ochronnej odzieży przeciwdeszczowej jest użyty do jej produkcji materiał. Najlepszą ochronę przed deszczem zapewnia odzież ze specjalną z membraną tzw. hardshell lub odzież z impregnacją tzw. softshell. Przy czym warto wiedzieć, że softshell zapewnia jedynie ochronę przed mżawką i lekkim deszczem. W przypadku mocnej ulewy zdecydowanie lepsza będzie odzież z membraną np. Gore-Tex. Wśród korzyści stosowania odzieży softshell można wymienić za to bardzo wysoką oddychalność, co jest szczególnie ważne podczas wykonywania sportowych aktywności.

  Jeśli jesteś fanem sportów uprawianych na świeżym powietrzu, na przykład jazda na rowerze, to powinieneś zaopatrzyć się w odpowiednią ochronę. Przeciwdeszczowa odzież rowerowa powinna składać się przede wszystkim z dobrze dobranej kurtki softshell lub z membraną, spodni, a także odpowiednich butów. Odpowiedni komplet uchroni Cię przed deszczem i pozwoli cieszyć się dalszą jazdą. W poniższej kategorii umieściliśmy odzież rowerową na deszcz od znanych i cenionych producentów odzieży sportowej, takich jak np. 4F – warto zapoznać się z ich ofertą.

  Ochronna odzież przeciwdeszczowa powinna być również obowiązkowym punktem w wyposażeniu każdego wędkarza. Długie godziny spędzane nad jeziorem przy szybko zmieniającej się pogodzie mogą skończyć się przeziębieniem, dlatego warto poszukać odpowiedniej ochrony przed deszczem. Przeciwdeszczowa odzież wędkarska to przede wszystkim dobrze dobrana kurtka z wodoszczelną membraną, którą dodatkowo można wzmocnić, zaopatrując się w impregnat do odzieży przeciwdeszczowej.

  Poszukując trwałej i wytrzymałej odzieży, która sprawdzi się na wielu płaszczyznach, warto zastanowić się nad wojskową odzieżą przeciwdeszczową. Odzież ta, do której należą m.in. kurtki, spodnie i buty, doskonale sprawdzi się we wszelkiego rodzaju grach i zabawach, a także na wyprawie bushcraftowej. Modele w kamuflażu dodatkowo spełnią swoje zadanie na wszelkich wyprawach wędkarskich, gdzie pomogą skryć się wśród gęstych zarośli.

  W naszym sklepie znajdziecie szeroki wybór wojskowej odzieży przeciwdeszczowej, która pozwoli przygotować się na każde warunki. Posiadamy produkty znanych i cenionych na rynku producentów odzieży outdoorowej, takich jak: 4F, Pentagon, Helikon, Texar oraz wiele innych. Dzięki zróżnicowanej ofercie sklepu Military.pl każdy turysta i sympatyk outdooru znajdzie coś dla siebie.