WAKACYJNA WYPRZEDAŻ DO -40%

Zamów dziś kurierem DHL z dostawą na jutro

Waluta
  • Żywność długoterminowa

    Elementem niezbędnym w każdej podróży jest pożywienie. Absolutną podstawą na każdej wycieczce jest tak zwany suchy prowiant, najczęściej kojarzony ze zwykłymi kanapkami zrobionymi przed wyjściem z domu. O ile w przypadku krótkich wypadów do lasu, w góry lub na ryby takie rozwiązanie się sprawdzi, to wychodząc na dłużej, kanapki nie będą najlepszym rozwiązaniem. Dzieje się tak głównie za sprawą temperatury. W dłuższym wymiarze czasu mogą one po prostu stać się nieświeże. Dużo trwalszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o suchy prowiant, mogą się okazać suchary lub suszona wołowina. Nie będą one pełnoprawnymi posiłkami, jednak zapewnią Ci ciekawą formę przekąski, dostarczając pewną dawkę kalorii. W przypadku dłuższych lub bardziej wymagających wypraw dodatkowym czynnikiem jest też waga i objętość jedzenia, które potrzebujesz ze sobą zabrać. W takich przypadkach dobrym rozwiązaniem jest żywność liofilizowana. Taką żywność uzyskuje się poprzez usunięcie z niej wody w bardzo niskiej temperaturze. Dzięki temu posiłek potrafi zmniejszyć swoją wagę o nawet 60%, zachowując przy tym wszystkie wartości odżywcze, nie traci też walorów smakowych. Do przywrócenia jej do poprzedniego stanu potrzebna jest jedynie gorąca woda. Jest to coraz bardziej popularne rozwiązanie dla osób udających się na kilkodniowe wycieczki górskie, bushcraft czy też survival. Jedzenie jest jednym z kluczowych elementów zapewniających naszemu organizmowi zaopatrzenie w wymagane substancje, gwarantując poprawne funkcjonowanie. Wyposażenie się w żywność survivalową będzie również kluczowym elementem podczas organizowania swojego plecaka awaryjnego lub ucieczkowego, znanego jako BOB (Bug Out Bag). Takie plecaki mogą okazać się przydatne w przypadku lokalnych katastrof jak podtopienia, trąby powietrzne czy nawet pożary. Jednym z najważniejszych elementów takiego plecaka będzie jedzenie długoterminowe. Dzięki długim datom ważności możesz zapakować taki plecak i nie martwić się potrzebą częstej inwentaryzacji jego wyposażenia. Zakup żywności liofilizowanej jako wyposażenie takiego plecaka, będzie doskonałym pomysłem. 

    Coraz więcej osób decyduje się obecnie na życie z dala od miejskiego zgiełku, ceniąc sobie swoje odosobnienie. Takie osoby również często decydują się za zakup żywności długoterminowej, pozwalającej im na rzadkie wycieczki do sklepów, bez obawy o brak żywności. Tutaj najlepiej sprawdzają się wszelakie puszki z pożywieniem o długim terminie przydatności do spożycia. Dla fanów oderwania się od miejskiego tempa życia, czyli wszystkich bushcrafterów i fanów survivalu, żywność survivalowa jest nieodłącznym elementem ich wypadów do lasu. Obecnie żywność długoterminowa jest coraz popularniejszym produktem. Nie wymaga od Ciebie codziennych wypadów do sklepu i pozwala uzyskać niezależność w przypadku izolacji od możliwości zakupu świeżych produktów. 

    Poszukując zarówno suchego prowiantu na krótką wycieczkę, jak i jedzenia długoterminowego na kilkudniowy wyjazd, zachęcamy, byś zapoznał się z ofertą produktów dostępnych w naszym sklepie Military.pl. Posiadamy zróżnicowaną paletę zapasów i dzięki temu, niezależnie od Twoich preferencji i ulubionych smaków z pewnością znajdziesz coś dla siebie.