Zamów do 23:00 kurierem DHL - dostawa już jutro!

00 g 00 m 00 s
Waluta

Linki paracord i bransoletki z paracordu

Schowaj Czytaj więcej

Paracord jest jedną z najpopularniejszych rodzajów linek używanych w szeroko pojętej turystyce i survivalu. Nazwana jest również linką spadochronową, ponieważ pierwotnie wykorzystywana była jedynie jako element spadochronu. W czasie II wojny światowej amerykańskie jednostki powietrznodesantowe znalazły także inne zastosowania dla paracordu. Stosowano ją m.in. jako narzędzie do naprawy sprzętu i ekwipunku. 

Współczesne linki paracord wykonuje się z mocnych, syntetycznych włókien takich jak nylon. Standardowa linka (typ 550) składa się ze splotu siedmiu cienkich rdzeni, które zapewniają udźwig do 250 kg. Linki spadochronowe mogą stanowić świetne uzupełnienie EDC z uwagi na wszechstronne możliwości ich zastosowania, do których można zaliczyć: naprawę odzieży, obuwia czy doczepianie elementów ekwipunku. Można ją również wykorzystać jako: smycz do kluczy, noża lub psa, awaryjny pasek do spodni, sieć lub żyłkę do łowienia ryb, prowizoryczną torbę do przenoszenia, cięciwę łuku, sznurówki, mocowanie siatki lub moskitiery, oplot rękojeści noża, sznurek do prania, odciągi namiotowe, narzędzie do nauki węzłów i wiele innych. Linki paracord są chętnie wykorzystywane między innymi przez fanów survivalu, wypraw outdoorowych, bushcraftu czy harcerzy. Dla wszystkich tych osób ciekawą propozycją będzie bransoletka paracord wyposażona w krzesiwo. Dzięki takiej bransolecie można zaoszczędzić miejsce w ekwipunku i mieć pewność, że rozpalenie ogniska nie będzie problemem nawet przy deszczowej pogodzie. Warto również pamiętać, że linka paracord nie jest niezniszczalna i nie powinno się jej wykorzystywać do mocowania hamaka. Nie jest także linką profesjonalną, dlatego nie powinno się jej używać do wspinaczki.  

187 produktów

na stronę
Ustaw kierunek malejący
 1. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  19,99 zł 29,99 zł
  Oszczędzasz 10,00 zł
  Porównaj
 2. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  9,99 zł 19,99 zł
  Oszczędzasz 10,00 zł
  Porównaj
 3. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  9,99 zł 19,99 zł
  Oszczędzasz 10,00 zł
  Porównaj
 4. (1)
  Wysyłka: Natychmiast
  55,00 zł 79,00 zł
  Oszczędzasz 24,00 zł
  Porównaj
 5. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  15,99 zł
  Porównaj
 6. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  30,00 zł
  Porównaj

187 produktów

na stronę
Ustaw kierunek malejący

  Linka paracord doskonale sprawdzi się podczas wielu czynności wykonywanych na wyprawach i wycieczkach. Pod pewnymi względami może stanowić awaryjny środek do naprawy niektórych elementów ekwipunku, dlatego warto się w nią wyposażyć przed wypadem poza miasto. W sklepie Military.pl znajdziesz szeroki wybór linek paracord w różnych typach. Nasze produkty pochodzą od sprawdzonych producentów, do których należą między innymi: ARM Tactical, Badger Outdoor, Element, Helikon, M-tac, Mil-tec, Pentagon, Survive Outdoors Longer, Texar czy TMC. W naszej ofercie znajdziesz nie tylko klasyczne linki spadochronowe, ale również te w formie bransolet i bransolet z krzesiwem, a także modele wyposażone w praktyczny karabińczyk. 

do góry
Zadzwoń i zamów:
71 347 47 71