Zamów do 23:59 - kurier DHL z dostawą na jutro

00 g 00 m 00 s
Waluta

Czołówki Olight

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
 1. Popularność
 2. Największa obniżka
 3. Cena (Od najniższej)
 4. Cena (Od najwyższej)
 5. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
 6. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
 7. Ocena (Od najniższej)
 8. Ocena (Od najwyższej)
 9. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
 10. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
Cena
Zastosuj
Wiązka światła
Tryby świecenia
Materiał obudowy
Klasa wodoszczelności
Klips w zestawie
Akumulator w zestawie
Opaska na głowę
Etui w zestawie
Dostępność

18 produktów

na stronę
 1. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  399,00 zł 509,00 zł
 2. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  339,15 zł 399,00 zł
 3. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  299,00 zł 359,00 zł
 4. Brak towaru

 5. Brak towaru

 6. Brak towaru

18 produktów

na stronę
Schowaj Czytaj więcej

Rozważając zakup latarki czołowej, warto zastanowić się nad czołówkami Olight. Cechuje je bardzo duża maksymalna moc światła przy zachowaniu bardzo kompaktowego rozmiaru. Chińska firma, mimo względnie krótkiego stażu, przebojem wdarła się na europejski i światowy rynek sprzętów świecących. Firma powstała w 2006 roku, a dzięki jakości swoich produktów, dziś możesz kupić ich sprzęt praktycznie na każdym kontynencie. Olight skupił się na produkcji latarek, w których źródłem światła są diody LED, co umożliwiło osiąganie zdecydowanie większej mocy. Aby jednak ją uzyskać, w zdecydowanej większości ich sprzętów zrezygnowano ze standardowego zasilania bateriami typu AA, AAA czy R20. Postawiono na akumulatory litowo-jonowe o większym napięciu. Pośród wielu latarek tego producenta musiało znaleźć się również miejsce na latarki czołowe Olight. 

Aby stać się produktem jak najbardziej uniwersalnym, nadającym się do wielu zastosowań, czołówki Olight mają najczęściej formę latarek kątowych. Mogą one służyć zarówno jako samodzielna latarka EDC (everyday carry) o szerokim kącie świecenia, jak i w postaci czołówki. Taka latarka czołowa Olight ma dołączony do zestawu pasek montażowy, umożliwiający dostosowanie latarki kątowej do montażu na głowie oraz klips ułatwiający codzienne przenoszenie latarki. Do ich zasilania będziesz potrzebował akumulatory o napięciu 3.7 V, co pozwoli na uzyskanie wysokich mocy szczytowych.  

W zależności od modelu konkretnej latarki akumulatory będą się różnić między sobą pojemnością (od 550mAh do 4000mAh). Dla zapewnienia maksymalnej żywotności każda czołówka Olight ma rozbudowaną elektronikę sterującą pracą sprzętu. Elektronika odpowiada za tak podstawowe funkcje, jak zmiana trybów świecenia lub uruchomienie stroboskopu, a także zabezpieczenie przed przegrzaniem.  

Diody, jakie możesz znaleźć w latarce czołowej Olight, pozwalają uzyskać moc nawet 2500 lumenów. Przy tak dużej mocy światła wydzielana jest duża ilość ciepła. Dla zachowania jak najwyższej żywotności sprzętu, elektronika automatycznie (po określonej ilości czasu) zmniejsza moc światła. Takie rozwiązanie chroni przed przegrzaniem diody oraz zbyt mocnej eksploatacji akumulatora. Ładowanie akumulatorów odbywa się za pomocą magnetycznego styku, który znajduje się w czołówce Olight. Dzięki takiej możliwości ładowania nie musisz za każdym razem rozkręcać latarki, aby naładować akumulator. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, a dodatkowo, gdy nie trzeba często rozkładać latarki, nie traci ona swoich właściwości wodoodpornych z biegiem czasu.  

Latarki są wykonane z aluminium lotniczego i dodatkowo uszczelnione, dzięki czemu zamoczenie, czy też chwilowe zanurzenie w wodzie nie popsuje Twojego sprzętu. Najbardziej rozbudowane modele latarek firmy Olight mogą być również wyposażone we wbudowany czujnik zbliżeniowy, zmniejszający moc światła w chwili, gdy wykryje przeszkodę w pobliżu latarki. Dzięki temu nie oślepisz osób postronnych i siebie samego.  

W chwili zakupu warto zwrócić uwagę na szerokość strumienia światła w danej latarce - wysoka moc światła i dopracowane lustra wokół diod nie dają możliwości regulacji szerokości świecenia. W latarkach czołowych Olight strumienie światła są dość szerokie, aby jak najlepiej oświetlić teren wokół Ciebie, nie wymuszając niepotrzebnych ruchów głową, aby doświetlić interesujący Cię punkt. Montaże na głowę zależą od rozmiaru latarki, najmniejsze z nich mogą mieć panel velcro, dzięki któremu zamontujesz latarkę nawet na czapkę z daszkiem (wyposażoną w panel velcro oczywiście!) lub pojedynczy pasek. W modelach korzystających z nieco większych akumulatorów dodatkowo dołożony jest pasek przechodzący jeszcze przez środek głowy. Taki montaż zabezpiecza przed zsunięciem się nieco cięższej latarki na twarz podczas dynamicznych ruchów. 

Poszukując latarki umożliwiającej montaż czołowy, warto byś się zapoznał z produktami oferowanymi przez firmę Olight. W naszym sklepie Military.pl posiadamy zróżnicowany wybór modeli od omawianego producenta. Dzięki temu znajdziesz model odpowiadający Twoim oczekiwaniom.