Zamów do Paczkomatu® z odbiorem w sobotę!

00 g 00 m 00 s
Waluta
  • Wyposażenie taktycznie dla klas mundurowych

    W tej kategorii znajdują się produkty dedykowane uczniom klas mundurowych. Każdy uczeń wojskowej klasy mundurowej oprócz umundurowania powinien posiadać odpowiednie akcesoria i wyposażenie taktyczne.  

    W trakcie nauki kadet przechodzi szkolenie bojowe, podczas którego przyswaja wiedzę z zakresu taktyki, strzelectwa, rozpoznania, obrony przed bronią masowego rażenia i obrony przeciwlotniczej, łączności, terenoznawstwa oraz ochrony i obrony obiektów. Ponadto, w klasach realizowane jest szkolenie inżynieryjno-saperskie, wychowanie fizyczne i szkolenie medyczne. Do realizacji wszystkich wymienionych wyżej zadań kadet potrzebuje odpowiedniego ubioru i akcesoriów, które zapewnią mu bezpieczeństwo podczas zajęć. 

    Dużą uwagę powinno się zwrócić na ochronę głowy i narządu wzorku, ponieważ doznanie urazu w obrębie tych części ciała może mieć bardzo poważne konsekwencje. Hełm taktyczny i okulary taktyczne powinny być podstawowym wyposażeniem kadeta. Warto także zaopatrzyć się w ochraniacze, dzięki którym zminimalizowane jest ryzyko urazów stawów. W trakcie nauki kadet przygotowywany jest do działania w terenie, w którym powinien umieć się odnaleźć. Umiejętność korzystania z kompasu i busoli jest zatem niezbędna. Te narzędzia oraz notes czy multitool można umieścić w saszetce wojskowej. Nieodzownym elementem nauki w klasie mundurowej jest szkolenie strzeleckie, na którym przyda się kamizelka taktyczna do przenoszenia amunicji, granatów czy podstawowego oporządzenia. Można dołączyć do kamizelki ładownicę na magazynki. Do zdobywania wiedzy z zakresu łączności z pewnością warto mieć przy sobie radiotelefon. Wszystkie te elementy wyposażenia znajdziesz w sklepie Military.pl