Zamów do 23:59 - kurier DHL z dostawą na jutro

00 g 00 m 00 s
Waluta

Lampy naftowe

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
  1. Popularność
  2. Największa obniżka
  3. Cena (Od najniższej)
  4. Cena (Od najwyższej)
  5. Ocena (Od najniższej)
  6. Ocena (Od najwyższej)
  7. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
  8. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
  9. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
  10. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Producent
Okazje
Cena
Zastosuj
Schowaj Czytaj więcej

Lampy naftowe to urządzenia emitujące światło w procesie spalania paliwa (nafty). Sprawdzą się zarówno w domu, na wyjeździe, na działce, jak i w przydomowym ogrodzie. Lampy naftowe cechują się niezawodnością oraz tym, że mogą zapewnić źródło światła w wielu niekorzystnych warunkach (na przykład podczas opadów deszczu).  

Na wycieczkach lampy naftowe nie tylko zapewnią światło, ale także odstraszą komary, które są szczególnie uciążliwe w czasie ciepłych, letnich wieczorów. Na tarasie, werandzie, balkonie lub w ogrodzie lampy mogą stać się ciekawym urozmaiceniem aranżacji. Warto posiadać w domu choć jedną lampę naftową, która podczas blackoutów i kryzysów energetycznych będzie zapasowym i bezawaryjnym źródłem światła. 

Warto wiedzieć, że pierwszą lampę naftową wynalazł Polak – Ignacy Łukasiewicz. Od czasu pierwszych modeli urządzenie to przeszło wiele zmian. Starsze modele lamp na naftę były cięższe i masywniejsze niż te obecnie produkowane. Dawniej, lampy zbudowane były z blaszanego zbiornika, metalowej rury z otworami oraz knota i nafty. Nie generowały również zbyt mocnego światła, można było je porównać do światła emitowanego przez 10-15 świec. Współczesna lampa naftowa jest znacznie mniejsza - najwyższe modele sięgają około 23 cm wysokości. Pomimo mniejszych rozmiarów, ich moc jest większa niż światło emitowane przez kilkanaście świec. Zaletą tych niewielkich lamp jest łatwość w ich pakowaniu na wyjazd. Nietrudno także przechowywać je w domu. 

Standardowa lampa naftowa emituje światło o mocy porównywalnej do 25-watowej żarówki, warto zatem zaopatrzyć się, chociażby w jedno takie urządzenie. W dobie globalnego kryzysu energetycznego coraz częściej pojawia się widmo blackoutu, czyli sytuacji, podczas której może zabraknąć zasilania. W trakcie blackoutu jednym z pierwszych pojawiających się problemów jest brak światła w domu. Dobrze jest się zaopatrzyć w alternatywne źródła światła. W sklepie Military.pl znajdziesz lampy naftowe od uznanych producentów w dobrych cenach.