⭐Zamów do 23:00 - Paczkomat i kurier InPost z dostawą na jutro!⭐

Waluta

Stazy taktyczne

Filtry i sortowanie
Close
Popularność
  1. Popularność
  2. Cena (Od najniższej)
  3. Cena (Od najwyższej)
  4. Ocena (Od najniższej)
  5. Ocena (Od najwyższej)
  6. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
  7. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
  8. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
  9. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Okazje
Cena
Zastosuj
Schowaj Czytaj więcej

Stazy taktyczne to środki opatrunkowe, które służą do tamowania silnych krwotoków tętniczych i żylnych. Stanowią wyposażenie apteczek żołnierzy wielu armii na całym świecie, a także funkcjonariuszy straży pożarnej i policji. Stazy są szczególnie przydatne w sytuacjach, gdy liczba poszkodowanych jest duża, ponieważ są łatwe i szybkie w założeniu, co pozwala ekspresowo zatamować krwotok i zapobiec utracie krwi. Stazę można przechowywać w ładownicy na stazę taktyczną, która posiada rzepy, co pozwala na szybkie jej odpięcie i wyjęcie opaski. 

 

Obecnie najpopularniejszym typem stazy jest Combat Application Tourniquet (CAT), która jest wykorzystywana przez wiele armii na całym świecie. Tego typu staza składa się z paska, który jest obszyty rzepem, a także z krępulca wytworzonego z nylonu, który zapewnia trwałość i odporność na zużycia. Zbliżoną konstrukcją do stazy typu CAT jest wersja SOFTT, która również jest chętnie używana przez służby, ponieważ cechuje się zwiększoną wytrzymałością materiału. Ze względu na duży rozmiar mniej popularne są stazy MAT. Staza taktyczna CAT dostępna na Military.pl waży zaledwie 60g. Charakteryzuje się jednak wytrzymałością ze względu na wykonanie z nylonu, który jest materiałem trwałym, odpornym na zużycia, wysoką temperaturę i chemikalia. Na wewnętrznej stronie stazy taktycznej umieszczono miękką wyściółkę, która zapobiega otarciom skóry. Co więcej, jest miejsce, gdzie można zapisać dokładną godzinę aplikacji opaski, co jest niezwykle ważne, ponieważ staza zbyt długo umieszczona na kończynie może doprowadzić do martwicy. Konstrukcja została zaprojektowana z myślą o tym, aby możliwe było samodzielne założenie opaski jedną ręką przez poszkodowanego.

  

Stazy taktyczne najlepiej trzymać w dedykowanych do tego ładownicach, ponieważ umożliwi to ich szybkie wydobycie i zastosowanie. Oferowane przez nas ładownice na stazę taktyczną są kompatybilne z systemem MOLLE, co umożliwia mocowanie ich do oporządzenia taktycznego. Staza taktyczna to rodzaj opaski ratującej życie, stosowanej przy dużych krwotokach. To jeden z podstawowych elementów wyposażenia medycznego żołnierzy na polu walki, ale też innych służb mundurowych. 
 

Zadzwoń i zamów:
71 347 47 71