Świetna, solidnie wykonana kamizelka, zdecydowanie lepsza od tańszych modeli. Szkoda, że nie ma rozmiaru M pomiędzy S a L, ale i tak jestem zadowolony z zakupu. Kieszenie mocowane na systemie molle trzymają się dobrze i nie odpadają.
Wytrzymała kamizelka taktyczna RS Vanquish wykonana z odpornej na uszkodzenie mechaniczne Cordury 500D. Konstrukcja kamizelki nie krępuje ruchów, a jej "modułowość" pozwala na dostosowanie do potrzeb użytkownika. Wyposażona jest system szybkiego zdjęcia "Quick-Release".
Plate Carrier jest przystosowany do przenoszenia wkładów balistycznych ESAPI w rozmiarze M lub L (brak w zestawie) lub podobnych o maksymalnym rozmiarze 254 x 330 mm. Pas biodrowy (cummerbund) wyposażony jest w dwie boczne kieszenie na wkłady balistyczne po każdej ze stron o maksymalnym rozmiarze 152 x 279 mm dla rozmiaru Small oraz 152 x 355 mm dla rozmiaru Large.
Przedni panel został w całości pokryty rzepem co pozwala na zamontowanie dedykowanych ładownic systemu VAS. Wysoki komfort przenoszenia nawet dużych ilości ekwipunku zapewnia zastosowanie oddychającej wyściółki z siatki mesh oraz dużych comfort-padów na ramionach. Tylny panel wyposażono w uchwyt ewakuacyjny.
Na całej powierzchni kamizelki znajdują się taśmy montażowe wykonane w technologii Laser Cut zgodne ze standardem MOLLE/PALS umożliwiające rozbudowanie kamizelki o dodatkowe akcesoria. Rzepy umieszczone w górnej części zarówno przedniego, jak i tylnego panelu, pozwalają na mocowanie oznaczeń i naszywek.
Na ramionach znajdują się dwie przelotki na rurkę od worka hydracyjnego.
Dane techniczne
Kolor: Black
Materiał: Cordura 500D
Zakres regulacji w pasie:
S - 86,3 - 106,7 cm
L - 111,7 - 120 cm
Producent: Condor Outdoor, USA
MILITARY jest dystrybutorem marki Condor.
Condor to amerykańska marka wywodząca się z Kalifornii, która od lat 80. XX wieku projektuje sprzęt taktyczny i outdoorowy doceniany przez żołnierzy, służby mundurowe oraz entuzjastów survivalu. Międzynarodowe uznanie przyniósł jej plecak 3-Day Assault Pack z 2002 roku – kultowy model, który zdefiniował standardy dla przyszłych konstrukcji. Aktualna oferta obejmuje nie tylko plecaki i torby, lecz również kamizelki, ładownice, odzież bojową oraz szeroki wachlarz akcesoriów zaprojektowanych z myślą o wymaganiach profesjonalnych użytkowników. Condor słynie z funkcjonalnych rozwiązań, solidnych materiałów i konstrukcji sprawdzonych w rzeczywistych warunkach operacyjnych. W czasie pandemii firma aktywnie wspierała lokalne społeczności i służby medyczne w USA, dostarczając im niezbędne środki ochrony. Nieustanny rozwój i inwestycje w innowacje pozwalają marce tworzyć produkty odpowiadające wyzwaniom współczesnego pola walki, treningów oraz codziennego funkcjonowania w terenie.
| System szybkiego zrzutu kamizelki | Tak |
|---|---|
| Kieszenie na wkłady balistyczne | Tak |
| Zapięcie | Klamra zatrzaskowa |
| Typ kamizelki | Plate Carrier |
| Uchwyt transportowy | Tak |
| Materiał główny | 100% Cordura 500D |
| Kolor/kamuflaż | Czarny |
| Kolor główny | Black |
| Panel velcro | Tak |
| Kompatybilność z molle/pals | Tak |
| Regulacja | Tak |
| Kod producenta | 201216-002- |
| Producent | Condor |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 2
-
-
Bardzo dobry plate carrier, rozmiar S jest odpowiedni, mam w pasie około 102-104 cm i pasuje idealnie. Niestety, nie ma oryginalnej klamry do mocowania paneli Condora, a takich klamer nie można kupić w żadnym sklepie w kraju. Żeby zamontować boczne wkłady balistyczne, trzeba dokupić dedykowane saszetki Condora na wkłady, które również są niedostępne w Polsce.
Brak opinii