Bluza Helikon-Tex Raid Polycotton Stretch Rip-Stop - 6 color Desert
Mundurowa bluza uszyta z materiału PolyCotton Stretch Rip-Stop (50% poliester, 48% bawełna, 2% elastan), wyróżniającego się dużą odpornością na przetarcia oraz rozdarcia. W modelu Raid zastosowano raglanową konstrukcję, dzięki której rękawy są wszyte bezpośrednio w kołnierz, eliminując tym samym szwy na ramionach.
8 praktycznych kieszeni
Zapięcie na guziki kryte patką zapewnia estetyczny wygląd i ochronę przed zaczepieniem. Praktyczność modelu zwiększa 8 ergonomicznych kieszeni:
- dwie kieszenie na klatce piersiowej zapinane na guziki,
- po jednej kieszeni na każdym ramieniu, zamykane na rzep lub guzik,
- dwie płaskie, otwarte kieszenie umieszczone na ramionach,
- dwie wewnętrzne kieszenie z siatki – jedna zapinana na zamek, druga otwarta.
Każda z kieszeni wyposażona została w uchwyty w formie pętelek, umożliwiające przymocowanie ekwipunku, co zapobiega jego zgubieniu podczas ruchu. Na łokciach zastosowano wzmocnienia z podwójnej warstwy materiału, które jednocześnie pełnią funkcję kieszeni na piankowe wkładki ochronne. Dopasowanie szerokości mankietów umożliwia regulacja na rzep (Velcro).
Taśmy Velcro
Taśmy velcro (rzepy) zostały wszyte nad kieszeniami na klatce piersiowej oraz na kieszeniach i klapach na ramionach, co umożliwia przypięcie dowolnych emblematów, takich jak flaga państwowa, godło jednostki czy Morale Patches. Dzięki temu bluza może zyskać indywidualny charakter dostosowany do potrzeb użytkownika.
Raglanowa konstrukcja
Raglanowa konstrukcja sprawia, że rękawy sięgają aż do klatki piersiowej, eliminując szwy na ramionach. Takie rozwiązanie, często spotykane w odzieży sportowej, zapewnia maksymalną swobodę ruchów i zwiększoną elastyczność.
Najważniejsze cechy
- raglanowa konstrukcja
- wytrzymała mieszanka PolyCotton Rip-Stop
- 8 praktycznych kieszeni
- zapięcie na guziki kryte listwą
- taśmy Velcro dla personalizacji
MILITARY jest oficjalnym dystrybutorem marki Helikon-Tex.
Helikon-Tex to polska firma działająca od 1983 roku, specjalizująca się w projektowaniu i produkcji odzieży taktycznej, militarnej oraz outdoorowej. Asortyment marki obejmuje szeroką gamę produktów, w tym odzież, plecaki, torby i różnego rodzaju akcesoria taktyczne, które zyskały popularność zarówno wśród profesjonalistów, jak i entuzjastów aktywności terenowych. W ofercie znajdują się linie produktowe takie jak Bushcraft – dla miłośników survivalu, Law Enforcement – stworzone z myślą o służbach mundurowych, oraz Range – przeznaczone dla strzelców. Firma korzysta z nowoczesnych wzorów kamuflażu, w tym MultiCam, ATACS i PenCott, zapewniających skuteczne maskowanie w różnych warunkach terenowych.
| Styl odzieży | Militarny |
|---|---|
| Kolor/kamuflaż | Kamuflaż |
| Typ materiału | Syntetyczno-naturalny |
| Nadruk | Nie |
| Wodoodporność | Nie |
| Rodzaj rozpięcia | Guziki |
| Kaptur | Nie |
| Materiał dodatkowy | 2% elastan |
| Materiał dodatkowy | 48% bawełna |
| Materiał główny | 50% poliester |
| Liczba kieszeni | 8 |
| Kamuflaż | Desert 6 Colour |
| Panel velcro | Tak |
| Płeć | Męska |
| Faktura materiału | Rip-Stop (kratka) |
| Elastyczność materiału | Nierozciągliwy |
| Kod producenta | BL-RAD-SP-6C |
| Producent | Helikon-Tex |
| EAN |