Latarka czołowa Mactronic Ultimo X1000 - 1000 lumenów
Mactronic Ultimo X1000 to zaawansowana latarka czołowa stworzona do działania w wymagających warunkach. Ma system Advanced Dimming System, który ułatwia płynne dopasowanie strumienia światła w zakresie od 12 do 1000 lumenów, co pozwala na idealne ustawienie jasności do konkretnej sytuacji.
Płynna regulacja światła, Tylne czerwone światło
Dzięki technologii ADS (Advanced Dimming System), użytkownik może dowolnie regulować jasność bez skokowych przejść. Latarka ma zasięg światła od 20 do 170 metrów, a czas pracy może wynosić od 3 godzin i 30 minut do nawet 148 godzin, w zależności od używanej mocy.
Na tyle latarki znajduje się czerwone światło sygnalizacyjne, pracujace w dwóch trybach:
- Rear Red - do 195 godzin
- Rear Red Flashing - do 300 godzin
Wytrzymała obudowa, odporność na upadek z 1,5 m
Latarka spełnia normę IPX5, zapewniającą pełną ochronę przed strumieniem wody płynącej z różnych kierunków z wydajnością do 12,5 litra na minutę. Ponadto jest odporna na upadki z wysokości 1,5 metra.
Wydajne zasilanie i szybkie ładowanie
Zasilana przez dwa wymienne akumulatory 18650 (3,7 V, 2600 mAh każdy), latarka ma łączną pojemność 5200 mAh. Port USB-C umożliwia pełne naładowanie w ciągu 4 godzin i 30 minut. Model wyposażony został we wskaźnik poziomu naładowania baterii.
Elementy zestawu
- uchwyty na kask (przód i tył)
- przewód przedłużający (1 m)
- przewód USB-C
- ochronne etui
najważniejsze cechy
- płynna regulacja strumienia światła (12–1000 lm)
- zasięg światła do 170 m
- czas pracy od 3,5 h do 148 h
- tylne czerwone światło - stałe lub migające
- zasilanie: 2 × 18650 Li-Ion (łącznie 5200 mAh)
- szybkie ładowanie: 4 h 30 min
- norma szczelności IPX5
- wytrzymałość na upadek z 1,5 m
- wbudowany dyfuzor, wskaźnik baterii
- uchwyty na kask
- w zestawie: przewód przedłużający, USB-C, etui
MILITARY jest dealerem premium marki Mactronic.
Mactronic to polska marka z ponad 30-letnim doświadczeniem w projektowaniu i produkcji zaawansowanego oświetlenia dla wojska, służb ratowniczych i użytkowników profesjonalnych. Od początku działalności firma rozwija własne systemy – od latarek ręcznych i nahełmowych po lampy ekspedycyjne i oświetlenie strefowe. Stawia przy tym na zrównoważony rozwój, ograniczając zużycie plastiku i wdrażając ekologiczne procesy produkcyjne. Partnerstwo z amerykańską firmą Streamlight oraz własna produkcja w Polsce umożliwiają łączenie nowoczesnych technologii z lokalnym doświadczeniem.
| Maksymalny strumień światła | 1000 lumenów |
|---|---|
| Wiązka światła | szeroka |
| Tryby świecenia | Tak |
| Czas pracy w trybie maksymalnym | 3,5 godz. |
| Czas pracy w trybie wysokim | 3,5 godz. |
| Czas pracy w najsłabszym trybie | 148 godz. |
| Typ zasilania | Wymienny akumulator |
| Rodzaj akumulatora/baterii | 2x 18650 |
| Akumulator w zestawie | Tak |
| Materiał obudowy | tworzywo sztuczne |
| Klasa wodoszczelności | IPX 5 |
| Klips w zestawie | Nie |
| Opaska na głowę | Tak |
| Etui w zestawie | Nie |
| Długość | 83 mm |
| Waga | 283 g |
| EAN | 5907596146066 |
| Kod producenta | PHL0012 |
| Producent | Mactronic |
| EAN |