Czapka z daszkiem to klasyczny dodatek, szczególnie dobrze uzupełniający bluzę i spodnie UF PRO w kamuflażu MultiCam Black. Jej kolorystyka świetnie pasuje do pozostałych elementów. Czapka jest wygodna w noszeniu i posiada szeroką regulację, więc łatwo dopasować ją do każdej głowy. Wykonana została z trwałego, porządnego materiału. Zdecydowanie polecam.
Czapka z daszkiem UF PRO Striker Base Cap Gen. 2 - Black
Czapka z daszkiem o klasycznym kroju bejsbolówki. Starannie zaprojektowany fason i wytrzymała tkanina gwarantują skuteczną ochronę głowy, zarówno podczas operacji taktycznych, aktywności sportowych na świeżym powietrzu, jak i w codziennym użytkowaniu.
PolyCo - odporny poliester i przewiewna bawełna
Materiał PolyCo to połączenie wytrzymałego poliestru z lekką i oddychającą bawełną. Struktura wzmocniona splotem Rip-Stop zapobiega pruciu i strzępieniu się tkaniny, nawet gdy dojdzie do lokalnego uszkodzenia.
Praktyczny daszek, otwory wentylacyjne, panele velcro, pasek do regulacji
Zakrzywiony daszek efektywnie chroni twarz przed promieniami słonecznymi, a otwory wentylacyjne poprawiają przepływ powietrza. Pasek do regulacji oraz panelowa konstrukcja umożliwiają dokładne dopasowanie czapki do kształtu głowy.
Model wyposażono w 5 paneli velcro, które pozwalają na przymocowanie naszywek, takich jak flaga, godło jednostki czy popularne Morale Patches.
Najważniejsze cechy
- lekki i wytrzymały materiał
- wzmocnienie splotem Rip-Stop
- panelowa konstrukcja
- pasek do regulacji
- zakrzywiony daszek
- 5 paneli velcro
Przykładowe zastosowania i aktywności
Operacje wojskowe: Wytrzymałość podczas intensywnych działań w terenie zapewnia materiał PolyCotton odporny na uszkodzenia oraz splot Rip-Stop. Panele velcro pozwalają na mocowanie naszywek i emblematów zgodnie z potrzebami użytkownika.
Sport: Oddychająca bawełna, zakrzywiony daszek oraz otwory wentylacyjne sprawiają, że czapka doskonale nadaje się do trekkingu, wspinaczki czy jazdy na rowerze, zapewniając skuteczną ochronę przed słońcem oraz komfort termiczny.
MILITARY jest autoryzowanym dealerem marki UF Pro.
UF PRO to słoweńska marka specjalizująca się w taktycznej odzieży użytkowej, projektująca zaawansowane systemy ubioru wykorzystywane przez wojsko oraz służby mundurowe. Wieloletnie doświadczenie i współpraca z jednostkami specjalnymi zaowocowały stworzeniem nowatorskich rozwiązań technologicznych, takich jak system Hood/Harness®, wkładki amortyzujące Air/Pac® czy elastyczne panele Schoeller®. Odzież wyróżnia się ergonomiczną konstrukcją, modułową budową oraz zastosowaniem materiałów odpornych na ekstremalne warunki eksploatacji. W ofercie znajdują się m.in. spodnie, kurtki i bluzy przystosowane do działania w zmiennych warunkach pogodowych, zapewniające wysoki komfort i swobodę ruchu. Marka należy do grupy Mehler Systems – europejskiego lidera w dziedzinie wyposażenia taktycznego i ochronnego, obok marek Lindnerhof i Mehler Protection.
| Kolor/kamuflaż | Czarny |
|---|---|
| Typ materiału | Syntetyczno-naturalny |
| Elastyczność materiału | Nierozciągliwy |
| Faktura materiału | Rip-Stop (kratka) |
| Płeć | Męska |
| Wentylacja | Otwory |
| Waga | 80 g |
| Materiał dodatkowy | 33% bawełna |
| Materiał główny | 67% poliester |
| Kolor główny | Black |
| Kod producenta | 513046 |
| Producent | UF PRO |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 3
-
-
Noszę tę czapkę codziennie i jest bardzo wygodna. Zaskoczyło mnie tylko to, że jest trochę płytsza na głowie niż model od Helikona, ale po kilku chwilach zupełnie się tego nie odczuwa. Czapka świetnie się trzyma, nie blaknie nawet przy długim wystawieniu na słońce. Polecam ją z czystym sumieniem :)
-
Chris Kyle powiedział, że 90% bycia cool to dobry wygląd, a czapka z daszkiem znacznie poprawia prezencję. Ta czapka to przykład modelu, w którym naprawdę prezentuje się świetnie. Kolor jest atrakcyjny, a z przodu znajdzie się sporo miejsca na naszywki czy flagę (szczególnie polecam wersje szare lub khaki flagi USA). Materiał sprawia wrażenie jakościowego, jest nieco przyjemniejszy w dotyku niż w innych czapkach, daje poczucie większego luksusu. Co ważne, świetnie radzi sobie z potem i wilgocią — prawie tego nie widać, nawet przy bieganiu i intensywnym poceniu (sprawdzone na własnej skórze). Osobiście nie jestem przekonany do regulacji rozmiaru z tyłu — może być ona odpowiednia dla osób z większymi lub mniejszymi głowami, ale dla tych ze średnią wielkością może być mniej komfortowa. Cena jest chyba największą wadą — moim zdaniem trochę za wysoka. Myślę, że marka Helikon stworzyłaby podobną czapkę za około 80 PLN i zdobyłaby ogromną popularność. Podsumowując, jeśli masz trochę pieniędzy do wydania, polecam — będziesz wyglądać rewelacyjnie.
Brak opinii