WAKACYJNA WYPRZEDAŻ DO -40%

Zamów dziś kurierem DHL z dostawą na jutro

Waluta

Jakie elementy odzieży wojskowej warto mieć w szafie

Jakie elementy odzieży wojskowej warto mieć w szafie

Wygodna koszula to nie oksymoron

Koszule taktyczne wyróżniają się uniwersalnością. Możesz je nosić na co dzień, w pracy, gdzie zaletą będzie profesjonalny wygląd, ale możesz je też wykorzystywać w czasie wolnym i nie męczyć się z przebieraniem, ponieważ możesz również używać tych koszul w domu, zajmując się innymi sprawami domowymi. Elegancki krój jest bowiem połączony z wytrzymałym materiałem.

Koszule dostępne w naszym sklepie są lekkie i zostały wykonane z bawełny i poliestru, dzięki czemu są wygodne w użyciu, a także trwałe. Nie gniotą się jak ubrania z czystej bawełny czy lnu. Są wyposażone w praktyczne kieszenie, których często brakuje klasycznym koszulom.

 

Nowoczesne bojówki

Dla spójnego wyglądu możesz do koszuli taktycznej dobrać wojskowe spodnie. Taki zestaw pasuje do większości sytuacji, zapewniając jednocześnie wygodę. Nowoczesna odzież taktyczna ma inną prezencję niż popularne kilkanaście lat temu ubrania z demobilu, dlatego sprawdza się również w bardziej oficjalnych sytuacjach, przy zachowaniu komfortu. Kroje low profile – czyli zachowujące taktyczną, bojową funkcjonalność przy stonowanym wyglądzie są coraz popularniejsze u producentów odzieży militarnej.

Spodnie taktyczne są wyposażone w wiele praktycznych kieszeni, które mogą pomieścić latarkę, multitool i wiele innych przedmiotów. Doceniają to pracownicy służb mundurowych, ochrony, a także cywilni użytkownicy.

Oprócz wygodnych kieszeni, spodnie taktyczne mają jeszcze jedną przewagę nad spodniami z sieciówki. Jest to dopasowanie ubrania do użytkownika. Oprócz szerokiej rozmiarówki, zapewniającej wersje z różnymi długościami nogawek, każde spodnie można dostosować dokładnie do swojego obwodu w pasie. Służą do tego elastyczna taśma wszyta w pasie, rzep do regulacji obwodu oraz duża liczba szlufek na pasek. Dzięki temu spodnie świetnie trzymają się na swoim miejscu, nawet kiedy są obciążone pasem z bronią i wieloma przedmiotami w kieszeniach.

Spodnie bojówki

 

Buty taktyczne do miasta i w teren

Potrzebujesz także pary dobrych butów, żeby ruszyć w teren. Buty taktyczne , tak samo, jak wojskowe spodnie, przeszły dużą przemianę. Nie są to już niewygodne, ciężkie trepy. Nowoczesne buty taktyczne są wykonane z trwałych materiałów, mają wzmocnioną i amortyzowaną podeszwę, a także wnętrze wyścielane miłym materiałem. Wiele modeli jest wyposażonych we wkładki antybakteryjne, membrany odprowadzające wilgoć i podeszwy odporne na działanie kwasów czy smarów. Dostępne są wersje zimowe z ociepleniem oraz letnie, bardziej przewiewne. Takie obuwie sprawdzi się zarówno podczas pracy wymagającej chodzenia przez wiele godzin, a także na górskich szlakach, jak i wędrówkach po bezdrożach.

 

Plecaki, torby i nerki

Niezbędnym akcesorium przydatnym do przenoszenia potrzebnych rzeczy jest plecak, torba lub torba biodrowa. Taktyczne plecaki i torby zostały specjalnie skonstruowane, aby przechowywać w nich dużo przedmiotów przy jednoczesnym zachowaniu porządku i możliwości łatwego dobycia konkretnej rzeczy. Dlatego mają duże komory, wiele przegródek i przydatnych kieszeni o konkretnym przeznaczeniu. Podczas akcji w terenie nie możesz zastanawiać się, gdzie masz na przykład dodatkowy magazynek. Z tego względu w taktycznych plecakach i torbach jest o wiele więcej praktycznych przegród i kieszonek.

Plecaki wojskowe są wyposażone często w system montażu MOLLE, który umożliwia przytroczenie dodatkowych zewnętrznych kieszeni. Dzięki temu zyskuje się dodatkową przestrzeń do przechowywania lub łatwo dostępne zasobniki – na przykład apteczkę.

Przydatnym dodatkiem są także przegrody na system hydracyjny. Bukłak na wodę umieszcza się w plecaku i wyprowadza na zewnątrz wężyk. Nie trzeba zabierać ze sobą dodatkowej butelki z wodą i można pić nawet podczas marszu czy podczas jazdy na rowerze.

Plecaki taktyczne

 

Odzież wojskowa dla cywili

Oprócz zaprezentowanych części garderoby i oporządzenia, w naszym sklepie znajdziesz także inne elementy taktycznej odzieży. Sprawdź ofertę ubrań i akcesoriów taktycznych na MILITARY.PL.