Zamów do 22:00 kurierem DHL - dostawa już w poniedziałek

00 g 00 m 00 s
Waluta

Stopnie wojskowe

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
 1. Popularność
 2. Największa obniżka
 3. Cena (Od najniższej)
 4. Cena (Od najwyższej)
 5. Ocena (Od najniższej)
 6. Ocena (Od najwyższej)
 7. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
 8. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
 9. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
 10. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Producent
Cena
Zastosuj
Dostępność

234 produkty

na stronę
 1. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  8,00 zł
 2. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  9,00 zł
 3. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  9,99 zł
 4. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  8,99 zł
 5. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  8,00 zł
 6. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  8,99 zł
 7. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  8,00 zł
 8. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  23,99 zł
 9. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  8,99 zł
 10. (0)
  Wysyłka: w 48 godzin
  32,00 zł

234 produkty

na stronę
Schowaj Czytaj więcej

Stopnie wojskowe to oznaczenia informujące o tytule danego żołnierza oraz o zajmowanym przez niego miejscu w hierarchii wojskowej. Każdy stopień może być odwzorowany symbolem - gwiazdką, belką, krokiewką - w odpowiednim ułożeniu. Wśród naszego asortymentu znajdziesz nie tylko naszywki stopni wojskowych zarezerwowanych dla żołnierzy zawodowych poszczególnych rodzajów sił zbrojnych, ale również te przeznaczone dla Straży Granicznej oraz oznaczenia kadetów wojskowych klas mundurowych. 

W Wojsku Polskim funkcjonują trzy główne korpusy: szeregowych, podoficerów i oficerów, które odpowiednio dzielą się na mniejsze podgrupy. W naszym sklepie dostępne są między innymi stopnie: w korpusie szeregowych - starszego szeregowego; w korpusie podoficerów - starszego kaprala, plutonowego, sierżanta, starszego sierżanta, sierżanta sztabowego, młodszego chorążego, chorążego, starszego chorążego, chorążego sztabowego, starszego chorążego sztabowego; w korpusie oficerów - podporucznika, porucznika, kapitana, majora, podpułkownika i pułkownika. Polskie stopnie wojskowe mogą występować w następujących barwach: niebieskiej, khaki, szkarłatnej, stalowej, zielonej, czarnej, bordowej lub na materiale we wzorze SG14. 

W Straży Granicznej hierarchia stopni wygląda tak samo, jak w Wojsku Polskim. W naszej ofercie znajdziesz między innymi stopnie: w korpusie podoficerów - kaprala, plutonowego, sierżanta, sierżanta sztabowego, młodszego chorążego, chorążego, starszego chorążego sztabowego; w korpusie oficerów - podporucznika, porucznika i kapitana. Oznaczenia stopni w Straży Granicznej mogą być tworzone na materiale barwy oliwkowej lub w kamuflażu wz.93 “Pantera”.  

Ponadto, w sklepie Military.pl znajdziesz także oznaczenia stopni dla kadetów wojskowych klas mundurowych i ich funkcji. Najczęściej te oznaczenia stopni wojskowych umieszcza się na ramieniu bądź na piersi. Kadeci oznaczani są zgodnie z klasą, do której przynależą: od I do V klasy. Instruktorzy i nauczyciele klas mundurowych również korzystają z tego typu oznaczeń. Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty naszywek ze stopniami wojskowymi.