Waluta

Arafatki

Schowaj Czytaj więcej

Kefija, bo tak poprawnie nazywa się arafatka, to kwadratowa chusta, najczęściej wykonana z bawełny. Jest ona tradycyjnym arabskim nakryciem głowy, a swoją polską nazwę potoczną zawdzięcza przywódcy Palestyńczyków – Jasira Arafata. Składa się ją najczęściej w trójkąt, który zawija się dookoła głowy, ale popularnym miejscem noszenia arafatki jest także szyja. Tak noszona chroni przed bakteriami i wirusami, gdyż w łatwy i szybki sposób można ją naciągnąć na nos i usta. Jest to szczególnie przydatne w warunkach pustynnych, w których chusta osłania Cię przed kurzem i piaskiem. Często stosowana jest przez żołnierzy brytyjskich i amerykańskich, stacjonujących na Bliskim Wschodzie. Arafatka wojskowa, oprócz ochrony przed zawieszonymi w powietrzu cząsteczkami stałymi, chroni także przed otarciami od kamizelek kuloodpornych, przez co jest tak popularna w rejonach konfliktów zbrojnych. Niektóre rodzaje zawierają domieszki wełny, często zdobią ją frędzelki, którymi zakończone są boki chusty.

 

Arafatki są często spotykane w suchych i odległych od cywilizacji rejonach świata. Nocą grzeją, w ciągu dnia pozwalają osłonić górne drogi oddechowe przed piachem. Stanowią także całkiem dobrą ochronę przed natrętnymi owadami. Arafatki wojskowe spotyka się często także wśród cywili. Stały się one symbolem popkultury, obecne często w filmach, serialach oraz wśród wielu subkultur młodzieżowych. Różnią się od siebie kolorem, designem oraz użytymi materiałami. Pozwalają podkreślić Twój alternatywny styl, niezależność i zamiłowanie do obcych kultur, a dodatkowo są niezwykle praktyczne. Z wojskowej arafatki możesz zrobić nakrycie głowy, chustę na szyję, a także zaimprowizowany temblak w razie kontuzji w terenie. Może posłużyć jako polowy obrus, gdy w terenie chcesz poczuć odrobinę komfortu. Możesz owinąć w nią swoją replikę, unikając w ten sposób jej zakurzenia podczas przenoszenia lub okryć ją w ten sposób, gdy leży nieużywana. Arafatka wojskowa w odpowiednim kolorze może służyć jako element umundurowania w trakcie rekonstrukcji. Może także poprawić nasz kamuflaż, pod warunkiem, że nie będzie ona w silnie kontrastujących barwach.

 

W ofercie Military.pl znajdziesz chusty sprawdzonych producentów odzieży i akcesoriów taktycznych oraz outdoorowych. Do firm takich należy między innymi polska marka Texar, będąca na rynku już od 1992 roku. Marka ta oferuje wysokiej jakości odzież wojskową i trekkingową. Dostępne są chusty oliwkowe, białe, piaskowe, niebieskie oraz ciemnoszare. Większość posiada czarne wzory, połączone z drugim kolorem. Ciekawą pozycją jest arafatka od firmy 101 Inc., która posiada wzór w AK47.

 

W tej kategorii znajdziesz również chusty greckiej marki odzieży oraz akcesoriów turystycznych i taktycznych, czyli Pentagon. Ich produkty charakteryzują się najwyższą jakością wykonania, połączoną z przystępnymi cenami. Chusty typu kefija produkowane są także przez polską markę, Helikon-Tex. W tym dziale oferujemy też produkty niemieckich brandów jak: Mil-Tec oraz Brandit Fashion. Cechuje je niemiecka jakość, precyzja i przywiązanie do detali. Te marki również oprócz chust oferują pozostałe elementy odzieży, takie jak spodnie, bluzy, kurtki i T-shirty.

 

Podczas rozgrywek taka dodatkowa ochrona może się przydać jako wsparcie dla okularów lub gogli ochronnych, choć lepszą osłonę w tym przypadku stanowią sztywne druciane maski typu STALKER. Chusty mogą być z powodzeniem wykorzystywane przez turystów eksplorujących niedostępne tereny, miłośników górskich wycieczek oraz leśnych obozowiczów. Sprawdzą się także dla osoby, która dużo podróżuje. Taki praktyczny gadżet z pewnością wywoła uśmiech na twarzy survivalowca czy preppersa. Z racji swojej uniwersalności, chusty te nadają się dla każdego, bez względu na płeć i wiek.

46 produktów

Strona
na stronę
Ustaw kierunek malejący
 1. Wysyłka: Natychmiast
  29,99 zł 34,99 zł
  Oszczędzasz 5,00 zł
  Porównaj
 2. Wysyłka: Natychmiast
  29,99 zł 34,99 zł
  Oszczędzasz 5,00 zł
  Porównaj
 3. Wysyłka: Natychmiast
  45,00 zł 63,00 zł
  Oszczędzasz 18,00 zł
  Porównaj
 4. Wysyłka: Natychmiast
  45,00 zł 63,00 zł
  Oszczędzasz 18,00 zł
  Porównaj
 5. Wysyłka: Natychmiast
  45,00 zł 63,00 zł
  Oszczędzasz 18,00 zł
  Porównaj

46 produktów

Strona
na stronę
Ustaw kierunek malejący
Zadzwoń i zamów:
 71 347 47 71