• Łuki

  Łucznictwo to sport dla każdego, bez względu na wiek czy płeć. W naszym sklepie internetowym znajdziesz asortyment łuczniczy zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Oferujemy różnego rodzaju łuki dla dorosłych, młodzieży oraz dzieci. W sklepie Militaria.pl kupisz gotowe zestawy przygotowane przez producentów lub możesz skompletować taki zestaw według własnego uznania i potrzeb, wybierając osobno łuk, strzały, tarcze oraz inne przydatne akcesoria. 

   

  W ofercie łuków znajdziesz modele bloczkowe oraz klasyczne. Oprócz konstrukcji mogą się między sobą różnić materiałem wykonania poszczególnych elementów, siłą naciągu oraz rozmiarami. W łukach bloczkowych stosuje się specjalny mechanizm bloków w systemie naciągu. To powoduje, że utrzymanie łuku po naciągnięciu cięciwy wymaga mało siły, a celowanie staje się łatwiejsze. W takich modelach stosuje się najczęściej możliwość regulowanej siły naciągu, dzięki czemu z jednego łuku może korzystać kilku strzelców o różnym stopniu zaawansowania. Wersje bloczkowe polecamy Ci w szczególności, gdy szukasz uniwersalnego modelu, z którego będzie mogło strzelać kilka osób oraz w przypadku, gdy szukasz opcji z nowoczesnymi rozwiązaniami, poprawiającymi komfort i łatwość strzelania. 

   

  Łuki klasyczne to modele o prostej konstrukcji, pozbawione systemu bloków oraz często innych współczesnych rozwiązań, mających za zadanie ułatwić strzelanie. W takich modelach nie ma również możliwości regulowania siły naciągu, w związku z czym łuk dopasowuje się pod konkretnego użytkownika. Klasyczne wersje towarzyszą nam od zarania dziejów, dlatego takie wersje polecamy w szczególności miłośnikom historii i rekonstruktorom. Świetnie sprawdzą się również dla początkującego strzelca, chcącego wyrobić sobie dobre nawyki i sprawność fizyczną. Łatwiej jest bowiem “przesiąść się” z łuku klasycznego na bloczkowy niż na odwrót. 

   

  W naszym asortymencie znajdziesz również akcesoria do łuków. Sklep Militaria.pl oferuje strzały (drewniane, z włókna węglowego, z włókna szklanego lub aluminiowe), tarcze, maty łucznicze oraz specjalne pokrowce. To są przedmioty niezbędne dla każdego strzelca. Warto rozważyć jednak także inne akcesoria, które ułatwią Ci strzelanie bądź wpłyną na poprawę bezpieczeństwa. Są to między innymi takie rzeczy jak spust do łuku, rękawiczki łucznicze, podpórki pod strzałę, specjalne celowniki czy tłumiki. Warto także dorzucić do zestawu kołczan, w którym przechowasz wszystkie strzały. Dzięki temu będziesz móc strzelać bez zmiany pozycji. 

   

  Zastanawiając się nad zakupem łuku do strzelania, zachęcamy zapoznać się z ofertą sklepu Military.pl. Wybierz od razu potrzebne akcesoria, które sprawią, że strzelanie będzie jeszcze przyjemniejsze.