Zamów do 23:59 - kurier DHL z dostawą na jutro

00 g 00 m 00 s
Waluta
 • Łuki

  Łucznictwo to sport, który można uprawiać niezależnie od wieku, płci czy tężyzny fizycznej. Łuki, które znajdziesz w ofercie Military.pl to sprzęt zarówno dla zupełnie początkujących adeptów łucznictwa, jak i profesjonalne łuki dla sportowców. Możesz wybierać wśród łuków klasycznych, swoim wyglądem nawiązujących do historii tej dyscypliny i bardziej nowoczesnych łuków bloczkowych. 

  Łuk jest jedną z najstarszych broni miotających, a badania archeologiczne potwierdziły, że pierwsze łuki do strzelania były wykorzystywane przez człowieka już w epoce kamienia. Mimo że współcześnie w naszym kręgu kulturowym nie używamy łuków według ich pierwotnego przeznaczenia, czyli walki i polowań, to łucznictwo w formie aktywności na świeżym powietrzu jest coraz bardziej popularne. Strzelając z łuku możesz poprawić zdolność koncentracji, celność i skupienie, spędzając czas z rodziną i znajomymi. 

  Przy wyborze sprzętu należy kierować się kilkoma parametrami, takimi jak siła i długość naciągu, długość samego łuku, aby był odpowiednio dostosowany do Twojego wzrostu, waga, a także typ łuku. Łuki do strzelania dostępne na Military.pl pod względem konstrukcji możemy podzielić na dwa rodzaje: klasyczne i bloczkowe. Te pierwsze zbudowane są z majdanu, ramion oraz cięciwy. Ten rodzaj łuku nie posiada regulacji siły naciągu, a strzelanie z niego wymaga od łucznika nieco większej siły. Wielu łuczników twierdzi jednak, że strzelanie z łuku klasycznego, po opanowaniu pierwszych trudności, daje znacznie większą satysfakcję i uczy dobrych nawyków. Jest to także doskonała opcja dla osób lubiących tradycyjne rozwiązania. W łukach bloczkowych wykorzystano nieco bardziej zaawansowaną myśl techniczną, a na końcu każdego ramienia zamontowane są bloczki, które po pełnym naciągu zmniejszają jego siłę, dzięki czemu możesz dłużej pozostać w pozycji do celowania. Łuki bloczkowe posiadają regulowaną siłę naciągu, którą można ustawiać według preferencji i poziomu zaawansowania, stanowią więc świetne rozwiązanie dla początkujących i osób ceniących nowoczesne, wygodne rozwiązania. 

  Jeśli interesują Cię łuki dla początkujących, to na Military.pl znajdziesz szeroki wybór łuków dla osób dopiero zaczynających przygodę z łucznictwem. Jeśli chcesz spróbować swoich sił i przetestować swoją celność w tej dyscyplinie, ale nie masz pewności, jak dużo chcesz zainwestować, u nasz znajdziesz łuki w niskiej cenie, które świetnie Ci posłużą podczas pierwszych kroków w nauce strzelania. Do wyboru masz łuki tradycyjne i bloczkowe, przystosowane zarówno dla dorosłych, jak i dzieci i młodzieży. 

  Do rozwijania tej pasji będziesz potrzebować także akcesoriów. Na Military.pl. Znajdziesz niezbędne strzały, a także praktyczne kołczany ze skóry lub z tworzywa sztucznego. Oferujemy różne rodzaje tarcz łuczniczych oraz ochraniacze, które zwiększą Twój komfort podczas strzelania. Natomiast do wygodnego i bezpiecznego transportu swojego sprzętu łuczniczego, możesz wybrać jeden ze specjalnie dedykowanych pokrowców.