Chusty medyczne

Schowaj Czytaj więcej

Każdy z nas ma w domu apteczkę wyposażoną w różne rodzaje bandażów lub plastrów opatrunkowych. Są one także w każdej apteczce rowerowej czy podróżnej, gdyż jest to najbardziej podstawowa ochrona przed urazami. W tego typu zasobnikach medycznych powinna się znaleźć także chusta medyczna, która ma wiele różnych, przydatnych zastosowań. W poniższym tekście znajdziesz informacje o zastosowaniach chusty medycznej oraz jej rodzajach, a także o tym, kto powinien się w nią wyposażyć w pierwszej kolejności.  
 

Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje. Pierwszą z nich jest trójkątna chusta ratownicza, która jest spotykana najczęściej i bardzo prawdopodobne, że także posiadasz ją na wyposażeniu swojej apteczki. Może ona służyć jako temblak, lecz jej prawdziwym i pierwszym przeznaczeniem jest szybkie tamowanie krwotoków podczas wypadków komunikacyjnych. Świetnie sprawdza się jako materiał uciskowy oraz tamujący, a także podczas opatrywania większych części ciała jak klatka piersiowa. Druga to chusta opatrunkowa, która przeznaczona jest do zabezpieczenia kończyny w razie złamań oraz zwichnięć. Nadaje się do tego najlepiej ze względu na wykonanie ze specjalnej włókniny, która charakteryzuje się dużą wytrzymałością nawet podczas opatrywania osób o większej wadze. Jest także chusta trójkątna włókninowa, która jest połączeniem obydwu powyższych. Pozwala ona na swobodny przepływ powietrza i jest szczególnie przydatna podczas wypraw za miasto – na biwaku czy w trakcie przejażdżki na rowerze.  


Jak widzisz, są różne zastosowania takiej chusty, ale to nie wszystko. Na rynku znajdziesz także chusty medyczne na głowę, czyli specjalny rodzaj opatrunku, który ma zastosowanie podczas poparzeń - specjalna włóknina pozwala na swobodny przepływ powietrza i nie podrażnia i tak już uszkodzonej tkanki. Drugą sprawą jest to, że takową chustą o wiele szybciej się bandażuje różne części ciała, w tym głowę. Jak wiadomo, podczas wypadków to czas jest często decydującym czynnikiem o być albo nie być, dlatego warto wyposażyć się w akcesoria specjalnie przeznaczone do opatrywania różnych ran lub kończyn, aby w razie niebezpiecznej sytuacji udzielić pomocy szybciej i skuteczniej. 
 

Chusta medyczna to niedrogi i bardzo ważny element każdej apteczki. Podczas nocowania w lesie lub wyprawy w góry mogą zdarzyć się przeróżne niedające się przewidzieć okoliczności, w których taka chusta może się przydać. Gorąco zachęcamy do zakupu i uzupełnienia swojego zasobnika medycznego o ten przydatny drobiazg, który waży zaledwie parę gramów i nie zajmuje prawie miejsca. Zwłaszcza chusta medyczna na głowę jest bardzo ciekawym przedmiotem, pozwalającym w szybki i łatwy sposób udzielić pomocy poszkodowanemu w kryzysowej sytuacji. Jej zalety ciężko wymienić jednym tchem. Przede wszystkim ma tutaj znaczenie łatwość w stosowaniu, bardzo dobra przepuszczalność powietrza, materiał, który nie podrażnia skóry oraz pomoc w tamowaniu niebezpiecznych krwotoków to tylko nieliczne z jej zalet, a wprawne oko na pewno znajdzie dla niej także inne, ciekawe zastosowania. Jednym z nich jest np. zrobienie z niej improwizowanego filtra na wodę. 
 

Zakup chusty medycznej powinni rozważyć zwłaszcza ludzie pracujący w ratownictwie medycznym. Czasem brakuje spersonalizowanego opatrunku lub jest on w miejscu, o którym nikt dawno nie pamięta. Doposażenie się w ten przedmiot wyraźnie podniesie jakość pracy. Także wszyscy ci, którzy są narażeni na wszelkie urazy podczas przebywania na świeżym powietrzu jak cykliści, bushcraftowcy oraz żołnierze (zwłaszcza medycy polowi) powinni sprawdzić, czy ten przedmiot znajduje się na swoim miejscu w apteczce osobistej. Oczywiście każdy z nas może taką chustę zakupić, aby poczuć się nieco bezpieczniej także w domu i rozwinąć arsenał domowych medykamentów o ten sprytny, niedrogi przedmiot pozwalający nawet uratować ludzkie życie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz życzymy udanych zakupów!  

2 produkty

na stronę
Ustaw kierunek malejący
  1. Wysyłka: Natychmiast
    1,99 zł
    Porównaj

2 produkty

na stronę
Ustaw kierunek malejący