Waluta

Akcesoria higieniczne dla rowerzystów

Schowaj Czytaj więcej

Higiena rowerzysty jest czymś, co powinno być brane pod uwagę podczas każdej rowerowej wyprawy, jednak z jakiegoś względu nie myślimy o tym, dopóki już nie wyjedziemy z domu. Podczas każdej eskapady mogą wystąpić niespodziewane trudności, które wiążą się z ogólnie pojętą czystością - jak choćby wtedy, kiedy spadnie łańcuch i musimy go z powrotem nastawić. Kończymy wtedy z rękami umazanymi smarem, a do najbliższego źródła wody często jest bardzo daleko. Brzmi znajomo, prawda? Chyba każdy z nas miał w życiu choć raz podobną sytuację.
  

Dlatego postanowiliśmy utworzyć specjalny dział poświęcony higienie rowerzysty. O ile każdy powinien zabrać ze sobą w podróż apteczkę, tak czegoś w rodzaju kosmetyczki nie ma prawie nikt. Może czas to zmienić? Atutem akcesoriów higienicznych dla rowerzystów jest ich mały gabaryt oraz waga. Wystarczy kilka przydatnych drobiazgów, aby zwiększyć swoje poczucie komfortu podczas jazdy w nieznany teren. Teraz pokrótce przedstawimy swoje pomysły, co powinno się w takim zestawie znaleźć.
 

Żele antybakteryjne. To właśnie je polecamy szczególnie, jeśli chodzi o higienę rowerzysty – jest to również świetne uzupełnienie apteczki. Dłonie możesz zdezynfekowac np. po wizycie w publicznej toalecie lub kończąc zakupy w supermarkecie. Zdezynfekować dłonie można także po upadku oraz korzystania z toalety gdzieś na leśnym szlaku. 
 

Podobnie jak żele świetnym pomysłem jest zabranie małego pojemniczka z mydłem w płynie lub listkach. Właśnie na wypadek wspomnianej wyżej przygody ze spadającym łańcuchem lub podczas wymiany dętki w rowerze, dobrze jest mieć tego typu akcesorium w swoim ekwipunku, aby umyć i odświeżyć ręce. Przyda się także podczas ubłocenia nóg czy butów - jak wiadomo, rowerowe podróże czasem wymagają z korzystania ze sklepu, a nierzadko także kończą się wizytą w kawiarni lub restauracji. Odświeżenie się przed pobytem w miejscu publicznym po długiej wędrówce zawsze poprawia nastrój psychiczny oraz dodaje pewności siebie. 
 

Coraz częściej na rowerowe wypady jeździmy z zamiarem spędzenia nocy w lesie. Jednym z najbardziej pożądanych ludzkich wynalazków, które doceniamy dopiero, jak się zorientujemy o ich braku, jest na pewno szczoteczka do zębów. Higiena rowerzysty powinna zaczynać się w tym przypadku właśnie od tego drobnego przedmiotu. W sklepie Millitary.pl znajdziesz bardzo praktyczne, składane szczoteczki, które nie zajmują miejsca w plecaku, dzięki czemu możesz ją wozić bez wyjmowania z niego, aby zawsze podczas podróży była przy Tobie, na pewno przyda się nie raz!  


Po umyciu ciała oraz zębów należałoby się porządnie wytrzeć. Tutaj z pomocą przychodzą nam ręczniki szybkoschnące, które także znajdziesz w naszej ofercie. Jest to rozwiązanie wyprawowe, dla każdego uczestnika turystycznych przebieżek. Są one bardzo małe, można je skompresować do kilkucentymetrowej kosteczki oraz są bardzo lekkie. Niezastąpieni kompani każdej podróży! Oczywiście ich najważniejszą zaletą jest szybkie schnięcie - wystarczy zawiesić je na plecaku podczas jazdy na zewnątrz, aby w bardzo krótkim czasie były suche i można było z nich skorzystać ponownie.  


Serdecznie zapraszamy do przejrzenia przygotowanej przez nas nowej kategorii, którą są akcesoria dla rowerzystów. Znajdziesz tam jeszcze więcej ciekawych przedmiotów do uzupełnienia ekwipunku niż tylko te podane powyżej. Jeżeli pomyślisz, ile razy podczas jakiejś wyprawy byłbyś szczęśliwy, zabierając ze sobą oglądany przedmiot - zastanów się nad jego zakupem. Na pewno nie raz i nie dwa poprawią twój komfort podczas przemierzania kolejnych kilometrów na rowerze. Szerokiej drogi życzy zespół Milltary.pl!  

19 produktów

na stronę
Ustaw kierunek malejący
 1. Wysyłka: Natychmiast
  12,99 zł 19,99 zł
  Oszczędzasz 7,00 zł
  Porównaj
 2. Wysyłka: Natychmiast
  15,00 zł 29,99 zł
  Oszczędzasz 14,99 zł
  Porównaj
 3. Wysyłka: Natychmiast
  44,99 zł 59,99 zł
  Oszczędzasz 15,00 zł
  Porównaj
 4. Wysyłka: Natychmiast
  59,99 zł 69,99 zł
  Oszczędzasz 10,00 zł
  Porównaj
 5. Wysyłka: Natychmiast
  59,99 zł 69,99 zł
  Oszczędzasz 10,00 zł
  Porównaj
 6. Wysyłka: w 48 godzin
  59,99 zł 69,99 zł
  Oszczędzasz 10,00 zł
  Porównaj

19 produktów

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Zadzwoń i zamów:
 71 347 47 71