Waluta

Książka "Broń strzelecka XXI wieku" - Leigh Neville

Wysyłka: Natychmiast Koszt dostawy: Gratis
89,99 zł 99,99 zł
Oszczędzasz 10,00 zł
 • opis
 • dane techniczne
 • Opinie o produkcie
99,99 zł 89,99 zł

Nowe stulecie, dające początek nowemu tysiącleciu nie okazało się wcale spokojniejsze od poprzedniego. Wiele lokalnych konfliktach zbrojnych prowadzonych na Bliskim i Środkowym Wschodzie (Irak, Afganistan), w Afryce i nawet w Europie (Ukraina) sprawia, że armie potrzebują coraz to nowocześniejszego uzbrojenia i wyposażenia.

Dzięki postępowi technicznemu w wielu dziedzinach nauki i techniki, dzisiejsza broń jest lżejsza, mniejsza i celniejsza niż kiedykolwiek, do uzbrojenia "szarej piechoty" weszły w ciągu ostatnich dwóch dekad modele, o jakich nie śniło się żołnierzom sił specjalnych ćwierć wieku temu - ale jej wprowadzenie wymagało wielkich nakładów finansowych i logistycznych.

Autor koncentruje się na zmianach zachodzących w uzbrojeniu strzeleckim, to jest w broni palnej żołnierzy na najniższym szczeblu organizacji taktycznej - w drużynie piechoty. Opisuje używane dziś modele pistoletów samopowtarzalnych, karabinów i karabinków automatycznych, karabinów precyzyjnych i snajperskich (a także wyjaśnia różnice między tymi grupami), współczesne bojowe strzelby gładkolufowe, a także broń maszynową zarówno na szczeblu drużyny (karabiny maszynowe kalibru 5,56 mm i 7,62 mm), jak wsparcia na szczeblu plutonu (ukaemy, wukaemy, granatniki lufowe). Opisuje także trendy rozwojowe w przypadku każdej z tych broni i zjawiska takie jak zanik klasycznych pistoletów maszynowych, wypieranych przez krótkolufowe karabinki automatyczne.

Dane techniczne
Autor: Leigh Neville
Okładka: twarda
Format: 170 x 240 mm 
Ilość stron: 344
Wydawnictwo: Bellona

Więcej informacji
EAN 9788311164949
Producent Bellona
Dodaj opinię o Książka "Broń strzelecka XXI wieku" - Leigh Neville
Opinie o produkcie: (0)
Dodaj opinię

Anuluj
Produkty podobne
 1. Książka "Francuskie wojska specjalne" - Marek Gryga
  Wysyłka: Natychmiast
  34,99 zł 39,90 zł
  Oszczędzasz 4,91 zł
  Porównaj
 2. Książka "Brytyjskie wojska specjalne" - Marek Gryga
  Wysyłka: Natychmiast
  34,99 zł 39,90 zł
  Oszczędzasz 4,91 zł
  Porównaj
Zadzwoń i zamów:
 71 347 47 71