Namiot 2-osobowy Fjord Nansen Vinger II
Dwuosobowy namiot o strukturze igloo z tropikiem gwarantującym wodoodporność wynoszącą 5000 mm/m2. Stworzony z mocnego poliestru 210T wzmocnionego włóknami Rip-Stop. Model Vinger II jest idealny dla tych, którzy poszukują przestronności w namiocie oraz planują dłuższe wyprawy kempingowe.
Lekki aluminiowy stelaż, system double comfort space
Tropik z poliestru z splotem Rip-Stop cechujący się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Silikonowe zewnętrzne powleczenie i laminowane szwy zapewniają wodoszczelność na poziomie 5000 mm słupa wody na m2. Konstrukcja oparta jest na lekkim stelażu w formie podwójnego X z aluminium 7001. System Double Comfort Space, wykorzystujący odpowiednio wyprofilowane pałąki, zapewnia niemal pionowe ściany boczne, co skutkuje sporą przestrzenią użytkową i wysoką stabilnością.
Podłoga odporna na wodę, pętle montażowe, kieszenie
Podłoga o wodoodporności 6000 mm/m2 jest wykonana z wytrzymałego nylonu 190T, co gwarantuje trwałość i odporność na uszkodzenia. W sypialni umieszczono praktyczne pętle, umożliwiające zawieszenie czołówki lub linki na pranie. Dodatkowo model jest wyposażony w kieszenie z siatki do przechowywania drobnych akcesoriów. Namiot posiada dwa wejścia zamykane na zamki błyskawiczne. Przedni przedsionek można rozłożyć jako daszek, używając kijów trekkingowych.
Najważniejsze cechy
- struktura w stylu igloo
- 1 sypialnia
- 2 wejścia
- 2 przedsionki
- Rip-Stop poliester odporny na przetarcia
- stelaż z aluminium 7001
- wodoodporność na poziomie 5000 mm słupa wody
- System Double Comfort Space
MILITARY jest dealerem premium marki Fjord Nansen.
Fjord Nansen to polska marka outdoorowa obecna na rynku od 1996 roku, czerpiąca inspirację z ducha polarnej eksploracji i postaci Fridtjofa Nansena - norweskiego badacza, uosabiającego odwagę i nieustanne dążenie do przekraczania granic. Specjalizuje się w tworzeniu niezawodnego sprzętu turystycznego, takiego jak namioty, plecaki, śpiwory i termosy, który poddawany jest testom w najbardziej wymagających warunkach - od atlantyckich sztormów po syberyjskie mrozy. Marka aktywnie wspiera wyprawy eksploracyjne, w tym samotne transatlantyckie podróże Aleksandra Doby, łącząc pasję odkrywania z praktycznym wsparciem dla podróżników. Hasło „Miej dzikość w sercu” oddaje jej filozofię - zachęca do życia blisko natury i podejmowania wyzwań, które wykraczają poza codzienność. Produkcja odzieży realizowana jest w Polsce, natomiast sprzęt techniczny powstaje w Azji pod ścisłym nadzorem, z wykorzystaniem sprawdzonych materiałów i nowoczesnych technologii.
| Waga | 3150 g |
|---|---|
| Wymiary rozłożonego | 215 x 130 cm |
| Wymiary złożonego | 49 x 19 cm |
| Wentylacja | Tak |
| Liczba osób | 2 |
| Liczba sypialni | 1 |
| Przedsionek | Tak |
| Materiał tropiku | Poliester 210T |
| Materiał podłogi | Nylon 190T |
| Liczba wejść | 2 |
| Tropik | Tak |
| Konstrukcja namiotu | Kopułowy (igloo) |
| Okno | Nie |
| Moskitiera | Nie |
| Stelaż | Aluminium |
| Kieszenie do przechowywania ekwipunku | Tak |
| Śledzie / szpilki w zestawie | Szpilki aluminiowe |
| Wodoodporność tropiku | 5000 mm/m2 |
| Wodoodporność podłogi | 6000 mm/m2 |
| Kolor/kamuflaż | Odcienie zieleni |
| Kolor główny | Thyme Green |
| EAN | 5908221360277 |
| Kod producenta | SS11435 |
| Producent | Fjord Nansen |
| EAN |