Produkt jest bardzo pomocny, skutecznie spowalnia parowanie szkieł. Nakłada się go bez problemu. Dla mnie i mojego sprzętu sprawdza się świetnie.
Preparat w formie sprayu, chroniący optykę przed parowaniem. Silna formuła 2 w 1 zapewnia bardzo dobrą ochronę wszystkich soczewek i elementów optycznych, w tym okularów bez osłony antyrefleksyjnej i przeciwsłonecznych, osłon twarzy i kasków, lornetek i lunet.
Spray nie zawiera alkoholu.
Dane techniczne
Pojemność: 60 ml
Producent: Gear Aid, USA
| Wartość jednostkowa | 60 ml |
|---|---|
| EAN | 21563401011 |
| Kod producenta | 40101-010 |
| Producent | Gear Aid |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 5
-
-
Nie powoduje powstawania smug. Po aplikacji rzeczywiście ogranicza skraplanie się pary podczas zmian temperatury, sprawdzone przy wychodzeniu z samochodu na zimno. Rozpylacz rozprowadza preparat równomiernie, dzięki czemu łatwo pokryć całą soczewkę bez nadmiernego moczenia.
-
Preparat dość skutecznie zmniejsza parowanie okularów i innych szkieł, zwłaszcza w chłodniejsze dni. Nie sprawdzi się idealnie przy bardzo wysokiej wilgotności, ale i tak wyraźnie pomaga w porównaniu z jego brakiem. Ponadto jest prosty w aplikacji, a mała butelka łatwo mieści się w kieszeni lub plecaku.
-
Zakupiłem ten produkt głównie z myślą o używaniu go do okularów podczas ASG i muszę przyznać, że działa lepiej, niż się spodziewałem. Odkąd go stosuję, szkła parują znacznie mniej, nawet w trakcie biegania po lesie. Trzeba tylko dokładnie rozsmarować, bo nadmiar może zostawić drobne smugi. Mimo niewielkiej pojemności buteleczka jest bardzo wydajna i wystarczy na długo.
-
Spray mógłby być okej, gdyby nie to, że według producenta nie nadaje się do okularów z powłoką antyrefleksyjną ani do okularów polaryzowanych z powłoką CAP/CAB (co trudno jednoznacznie sprawdzić, ale większość okularów polaryzowanych i tak ma także powłokę AR). W związku z tym nie mam pojęcia, do czego ten spray może się przydać – może tylko do szyb samochodowych... Nie polecam. Kolejną wadą jest brak pełnego składu na stronie producenta i na etykiecie. Widzę, że większość producentów takich produktów ukrywa skład, tłumacząc się tajemnicą handlową :)
Brak opinii