Grube rękawice, starannie wykonane i dobrze leżą na dłoni. W tej cenie to naprawdę trafiony zakup.
lub wybierz rozmiar i zapisz się na powiadomienie o dostępności
Rękawice Helikon Impact Heavy Duty - Black/Graphite
Taktyczne rękawice w kolorystyce Black/Graphite, wykonane z syntetycznej skóry, wzmocnione pianką EVA w newralgicznych strefach. Wyposażone w żelowe wkładki tłumiące (Impact Gel), które redukują skutki uderzeń o twarde i ostre powierzchnie. Model zapewnia ochronę dłoni, pewny chwyt oraz komfort noszenia nawet przy długotrwałym użytkowaniu.
materiały, impact Gel, wentylacja
Rękawice wykonano z syntetycznej skóry (60%), spandexu (15%) i neoprenu (10%), co przekłada się na wytrzymałość, elastyczność i dobre dopasowanie do kształtu dłoni.
Wewnętrzne strony kciuka, palca wskazującego, środkowego i serdecznego pokryto cienką warstwą gumy, która chroni materiał przed uszkodzeniem oraz poprawia kontrolę.
W obszarach szczególnie narażonych na uderzenia – takich jak grzbiet dłoni, podbicie, kłykcie i okolice kostek – umieszczono warstwę amortyzującą Impact Gel. Rozwiązanie to zwiększa ochronę, poprawia wygodę podczas intensywnego chwytu i skutecznie tłumi wibracje powstające w trakcie pracy, treningu lub codziennego użytkowania.
Boczne części palców wykonano z materiału zapewniającego przepływ powietrza, co poprawia wentylację i zwiększa komfort podczas trzymania przedmiotów w pełnym chwycie.
wydłużony mankiet, zapięcie na rzep
Dzięki rozciągliwym strefom z tkaniny spandex rękawice dobrze dopasowują się do dłoni. Wydłużony mankiet ułatwia zakładanie – również w sytuacjach, gdy skóra dłoni jest wilgotna. Zapięcie na rzep (velcro) stabilizuje rękawice i zapobiega ich zsuwaniu się podczas użytkowania.
Najważniejsze cechy
- wykonane m.in. ze skóry syntetycznej, neoprenu i spandexu
- wydłużone mankiety zapinane na rzep
- wytłumiające warstwy żelowe (Impact Gel)
- czubki palców pokryte gumą
- przepuszczający powietrze materiał między palcami
MILITARY jest oficjalnym dystrybutorem marki Helikon-Tex.
Helikon-Tex to polska firma działająca od 1983 roku, specjalizująca się w projektowaniu i produkcji odzieży taktycznej, militarnej oraz outdoorowej. Asortyment marki obejmuje szeroką gamę produktów, w tym odzież, plecaki, torby i różnego rodzaju akcesoria taktyczne, które zyskały popularność zarówno wśród profesjonalistów, jak i entuzjastów aktywności terenowych. W ofercie znajdują się linie produktowe takie jak Bushcraft – dla miłośników survivalu, Law Enforcement – stworzone z myślą o służbach mundurowych, oraz Range – przeznaczone dla strzelców. Firma korzysta z nowoczesnych wzorów kamuflażu, w tym MultiCam, ATACS i PenCott, zapewniających skuteczne maskowanie w różnych warunkach terenowych.
| Kolor/kamuflaż | Inny |
|---|---|
| Ocieplenie | Nie |
| Obsługa ekranów dotykowych | Nie |
| Typ materiału | Syntetyczny |
| Typ/przeznaczenie | Taktyczne |
| Materiał dodatkowy | 15% pozostałe |
| Materiał dodatkowy | 10% Neopren |
| Materiał dodatkowy | 15% Spandex |
| Materiał główny | 60% skóra |
| Kolor dodatkowy | Graphite |
| Kolor główny | Black |
| Płeć | Męska |
| Kod producenta | RK-IHD-PO-01 |
| Producent | Helikon |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 52
-
-
Rękawice uczestniczyły już w czterech strzelankach i jestem bardzo zadowolony. Mimo, że są grube, nie ograniczają ruchów. Rozmiar S był idealny i zgadzał się z tabelą. Dzięki nim mój chwyt jest stabilniejszy. Nie chronią tak dobrze jak Mechanix, ale przy dystansie 8-10 metrów dobrze amortyzują uderzenia kulek.
-
Używam ich w pracy już ponad 2 lata i są nadal w doskonałym stanie. Bardzo trwałe.
-
Bardzo wytrzymałe rękawiczki, przez rok intensywnie eksploatowałem kilka par podczas różnorodnych ciężkich prac – od budowlanych po ogrodowe i doskonale mnie chroniły. Szkoda, że nie najlepiej działają ze smartfonem.
-
Po 2 latach intensywnego używania rękawiczki nadal są w bardzo dobrym stanie.
-
Rękawice są wygodne. Jakość oceniam na 4 w skali 5.
-
Trochę grube, ale raczej komfortowe rękawiczki, bardzo dobrze przylegają do dłoni.
-
Bardzo dobre, wygodne i trwałe rękawice, polecam.
-
Bardzo trwałe i w przystępnej cenie. Użytkowanie jest komfortowe.
-
Polecam, bardzo dobry chwyt w tych rękawicach, są trwałe i dobrze ogrzewają dłonie.
-
Rękawice dobrze nadają się do pracy w terenie i do parkouru. Są wygodne i zapewniają dobrą ochronę. Największym minusem jest szew na palcu, ale po pewnym czasie przestaje przeszkadzać. Mam je ponad rok – jedyne uszkodzenie to odklejenie rzepa na nadgarstku, który łatwo można przyszyć.
-
Całkiem wygodne, z czasem lepiej dopasowują się do dłoni.
-
Dobry wybór, trudno znaleźć coś lepszego w tej klasie cenowej. Są solidne, trwałe i wygodne. Polecam.
-
Bardzo dobre rękawice. Zdecydowanie polecam.
-
Jestem bardzo zadowolony z zakupu, rękawice świetnie sprawdzają się podczas prac koło domu, wyjść z psem czy jazdy konnej. Polecam!
Brak opinii