Środek świetnie spełnił swoją rolę podczas pobytów nad wodą oraz w lesie. Po zastosowaniu sprayu komary i inne insekty były znacznie mniej dokuczliwe. Zapach jest dość silny i wyrazisty, jednak przy tak dobrej skuteczności można to wybaczyć. Niewielkie opakowania są poręczne i łatwe do spakowania do plecaka lub samochodu.
Repelent na owady Mugga Extra Strong spray 50% DEET 75 ml - 3 szt.
Zestaw 3 repelentów Mugga, wykazujących silne działanie odstraszające na insekty, odpowiedni do użycia w trudnych warunkach oraz regionach tropikalnych, gdzie istnieje duże ryzyko zachorowania na malarię, dengę, żółtą febrę, boreliozę oraz inne groźne choroby przenoszone przez owady takie jak komary, moskity czy kleszcze.
Laboratoryjne oraz terenowe badania potwierdziły jego skuteczność, a preparat przetestowano na około 2500 gatunkach komarów. Najbardziej znane gatunki to: Aedes sp., Anopheles sp., Culex sp., Mansonia sp., Psorophora sp. Środek zapewnia ochronę przed ugryzieniami do 9 godzin od aplikacji, zależnie od warunków, takich jak wilgotność.
Zasady bezpiecznego korzystania z preparatu
- Preparat zapewnia ochronę przed ugryzieniami przez 9 godzin od aplikacji.
- Należy spryskać niewielką ilość produktu na odsłonięte partie ciała oraz ubrania z odległości około 20 cm.
- Stosować wyłącznie zewnętrznie.
- Unikać aplikacji na otwarte rany, skaleczenia, podrażnioną skórę oraz w okolicy oczu, ust i błon śluzowych.
- Preparatu nie należy rozpylać bezpośrednio na twarz, najlepiej najpierw nanieść na dłonie i ostrożnie rozprowadzić.
- Produkt łatwopalny, przechowywać w suchym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego.
- W przypadku kontaktu z oczami przepłukać oczy dużą ilością wody.
- Unikać zbyt częstego stosowania produktu.
- Mleczko charakteryzuje się przyjemnym zapachem i może być bezpiecznie używane z preparatami do opalania oraz innymi kosmetykami.
- Nie rozpylać w zamkniętych pomieszczeniach.
- W razie przypadkowego spożycia należy wywołać wymioty i w razie potrzeby skonsultować się z lekarzem, okazując opakowanie.
UWAGA
50% DEET - najsilniejsze stężenie dopuszczalne do użycia przez ludzi. Tylko dla dorosłych!
Ze względu na bardzo wysokie stężenie MUGGA DEET, nie stosować na plastik (np. okulary, zegarki, aparaty fotograficzne, kamery, itp.), tkaniny syntetyczne, w tym tzw. oddychające czy Goretex itp., oraz na malowane i lakierowane powierzchnie!
Skład
Diethyl Diethyl Toluamide (DEET 50%), Alcohol Denat, Aqua, Natural Plants Extracts, Hydroxypropylcellulose, Propylene Glycol, Glycerin, Hydrolysed Jojoba Esters.
Najważniejsze cechy
- zabezpiecza przed ukąszeniem do 9 godzin
- najsilniejsze stężenie 50% DEET
| Zastosowanie preparatu | Outdoor |
|---|---|
| Substancja aktywna | DEET |
| Stężenie DEET | 50% |
| Bezpieczny dla dzieci | Nie |
| Bezpieczny dla skóry | Tak |
| Bezpieczny dla tworzyw sztucznych | Nie |
| Bezpieczny dla tkanin | Nie |
| Waga | 330 g |
| Forma preparatu | spray |
| Przeciwdziałanie na insekty | biegające i latające |
| Rodzaj działania preparatu | odstraszające |
| Bezzapachowy | Nie |
| Wartość jednostkowa | 225 ml |
| Kolor główny | Biały |
| Pojemność | 3 x 75 ml |
| EAN | 5907049023081 |
| Producent | Mugga |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 3
-
-
Mugga Extra Strong 50% DEET to prawdziwy pogromca komarów, kleszczy oraz meszek. Jeżeli potrzebujesz pewnej ochrony w lesie, nad wodą lub podczas biwaku, ten spray zapewni bezpieczeństwo w każdych warunkach. Działa długo oraz efektywnie odpędza wszelkie owady, które gryzą lub latają, dając pełen komfort. Warto jednak mieć na uwadze, że tak wysokie stężenie DEET nie jest odpowiednie dla każdego.
-
Ten preparat jest bardzo skuteczny zarówno na różne rodzaje komarów, jak i na kleszcze, nie potrzebuje reklamy. Należy jednak uważać, gdzie go aplikujemy, żeby nie uszkodzić na przykład zegarka.
Brak opinii