Nie oczekiwałem zbyt wiele w tej cenie, a mimo to nóż okazał się bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Komfort użytkowania i precyzja przypominają prawdziwy japoński nóż, a zastosowana stal jest idealna dla początkujących – łatwo wybacza pomyłki.
Nóż kuchenny Samura Harakiri Grand Santoku
Nóż kuchenny typu Santoku, zainspirowany azjatyckim nożem szefa kuchni, nadaje się do siekania i krojenia warzyw, owoców, ziół oraz porcjowania mięsa czy ryb. Skonstruowany z wysokiej jakości stali nierdzewnej AUS-8 zahartowanej do twardości 58 HRC.
Stal nierdzewna AUS-8
Ostrze noża powstało z wysokiej jakości stali nierdzewnej AUS-8, która jest odpowiednikiem stali typu 440. Cechuje je wysoka odporność na korozję oraz satysfakcjonujące utrzymanie ostrości. Stal została zahartowana do poziomu 58 HRC, co zwiększa jej twardość oraz odporność na stępienie.
Rękojeść z trwałego tworzywa
Rękojeść jest ergonomiczna, stworzona z tworzywa ABS, które zapewnia pewny chwyt, odporność na wodę i działanie detergentów. Materiał rękojeści nie wymaga dodatkowej konserwacji.
Najważniejsze cechy
- głownia o długości 197 mm
- wykonany ze stali nierdzewnej AUS-8 o twardości 58 HRC
- ergonomiczna rękojeść z tworzywa ABS
- niska waga 127 g
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Kuchenny |
| Długość głowni | 197 mm |
| Profil głowni | Sheepsfoot |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Dobra |
| Odporność na korozję | Bardzo dobra |
| Typ blokady | Ostrze stałe |
| Długość całkowita | 319 mm |
| Zbijak do szyb | Nie |
| Stal ostrza | AUS-8 |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | ABS |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Nie |
| Waga | 127 g |
| EAN | 4751029328373 |
| Kod producenta | SHR.0096B |
| Producent | Samura |
| EAN |