Maski przeciwgazowe

Schowaj Czytaj więcej

Każdego miłośnika militariów zainteresuje temat, jakim są maski przeciwgazowe. Jest to wyposażenie, które w swojej kolekcji posiada większość amatorów współczesnej historii wojskowości.

 

To produkt, który dzięki swojej konstrukcji i przemyślanej, wciąż ulepszanej technologii potrafi ochraniać nasze drogi oddechowe lub w niektórych przypadkach stanowić ciekawy gadżet z tematyki historyczno-militarnej.

 

Maski przeciwgazowe mają za sobą sporą historię. Pierwsze, pod koniec VIII wieku chroniły drogi oddechowe górników w kopalniach. Dopiero w wieku XX opracowano maski zbliżone do współczesnych, o prostszej konstrukcji, gdzie rolę filtra pełniły wilgotne gąbki. Później wprowadzono pochłaniacz węglowy, który znaczenie skuteczniej unieszkodliwiał substancje chemiczne jakie dochodziły z zewnątrz. Współczesne maski, wykonane są najczęściej z sylikonu oraz gumy.

 

W naszej ofercie znajdą się produkty zarówno zapewniające kompleksową ochronę przeciwgazową, jak i większa grupa produktów kolekcjonerskich, polecanych dla sympatyków i miłośników asortymentu militarnego.

 

Oferujemy duży wybór masek przeciwgazowych kolekcjonerskich. Należy tu zaznaczyć, że nie gwarantują one ochronnych właściwości ani wentylacji w czasie użytkowania.

 

Są to oryginalne produkty pochodzące z zasobów magazynowych wojsk polskich i zagranicznych, również Armii Rosyjskiej. Część modeli dostępna jest z torbą, dla wygodniejszego przenoszenia maski czy też z dodatkowym asortymentem, np. ołówkiem przeciwpotnym. W zależności od kształtu filtropochłaniacza, w jaki wyposażony jest dany model produktu, wśród masek przeciwgazowych możemy wyróżnić charakterystyczne nazwy takie jak "słoń" czy "buldog".

 

Masek przeciwgazowych niespełniających norm nie należy stosować w sytuacjach zagrożenia. Dla kolekcjonerów i hobbystów militarnych, mogą mieć jednak ogromne znaczenie poznawcze, dające wyobrażenie o danych rozwiązaniach, zapewniających stosowną ochronę układu oddechowego służb mundurowych w okresie wojennym. Cieszą się także dużym zainteresowaniem wśród rekonstruktorów historycznych, militarnych, miłośników gier terenowych oraz wśród fanów cosplay'u.

 

W ofercie naszego sklepu znajdą się także maski przeciwgazowe, które w pełni zapewnią ochronę układu oddechowego, skóry twarzy i oczu przed dymem, pyłem, gazami, przed parą i aerozolami.

 

Produkty tego typu są zgodne z normą określającą testy i wymogi, jakie maska musi przejść pozytywnie, aby mogła być dopuszczona do użytkowania.

 

Opisany typ maski pozwala na ciągłą pracę w warunkach, w których niebezpieczne substancje przedostały się do powietrza.

 

Niezbędnym wyposażeniem, w które należy się także zaopatrzyć, dzięki któremu maska przeciwgazowa będzie spełniać swoje zadanie jest filtr lub filtropochłaniacz. Produkty nie są dołączone w zestawie z maską - dostępne są na naszej stronie do oddzielnego zakupu.

 

Warto przemyśleć najpierw, który typ maski spełni nasze potrzeby i oczekiwania. Z jednej strony maska przeciwgazowa to produkt zapewniający nam bezpieczeństwo w sytuacji zagrożenia gazowego, ale z drugiej także ciekawy gadżet upominkowy dla entuzjastów tematyki wojskowej.

 

11 produktów

na stronę
Ustaw kierunek malejący
 1. Wysyłka: Natychmiast
  499,00 zł 599,00 zł
  Oszczędzasz 100,00 zł
  Porównaj
 2. Wysyłka: Natychmiast
  499,00 zł 549,00 zł
  Oszczędzasz 50,00 zł
  Porównaj
 3. Wysyłka: Natychmiast
  55,00 zł
  Porównaj
 4. Wysyłka: Natychmiast
  439,00 zł
  Porównaj
 5. Wysyłka: Natychmiast
  699,00 zł 749,00 zł
  Oszczędzasz 50,00 zł
  Porównaj

11 produktów

na stronę
Ustaw kierunek malejący