BLACK WEEKS DO -70%

Zamów dziś kurierem DHL z dostawą na jutro

Waluta

Książki o broni białej

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
  1. Popularność
  2. Największa obniżka
  3. Cena (Od najniższej)
  4. Cena (Od najwyższej)
  5. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
  6. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
  7. Ocena (Od najwyższej)
  8. Ocena (Od najniższej)
  9. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
  10. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
Producent
Cena
Zastosuj
Dostępność
Schowaj Czytaj więcej

Broń biała towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Począwszy od prymitywnych maczug i kijów z epoki kamienia, rzemiosło te rozwijało się na przestrzeni wieków do kształtu, jaki znamy dzisiaj. W tej kategorii znajdziesz naszą ofertę książek o broni białej, które rozszerzą Twoją wiedzę w tym gatunku. Jest to fascynująca podróż przez ery ludzkości, z których każda charakteryzowała się innym typem oręża, a na złoty wiek, jeśli można to tak nazwać, przypada średniowiecze, gdzie rozpiętość tego typu broni była najbardziej zróżnicowana.

Skąd w ogóle pochodzi nazwa broń biała? Jest kilka teorii, najprawdopodobniej jest to spolszczenie niemieckich słów Blanke Waffe - broń błyszcząca, lśniąca, niczym niepokryta lub naga. Tego zdania jest też ceniony w Polsce językoznawca i gramatyk normatywny, Jerzy Bralczyk. Pisze on “broń biała ma lśniące biało ostrza, nie smoli też jak palna”. To kwieciste określenie najlepiej ujmuje istotę rzeczy. W pozostałych krajach takich jak Rosja znajdziesz określenie zimnej broni, podobnie jak we Włoszech czy Hiszpanii, więc można uznać, że chodzi o miecze czy sztylety. To tylko ziarenko piasku na plaży wiedzy, jaką reprezentują książki o broni białej. Tego i wiele więcej dowiesz się z przygotowanej przez nas kolekcji rozmaitych książek obejmujących różne okresy historyczne w zależności od dziejów lub wojen, których się tyczą.

Jest to bardzo rozległy temat zahaczający o wiele innych nauk i dziedzin, przenikających się wzajemnie. Czy wiedziałeś na przykład, że miecz w średniowieczu był zjawiskiem tak rzadkim, że szacuje się, iż na terenie Pomorza sukcesem będzie znalezienie jeszcze tuzina egzemplarzy? Była to broń szlachecka ze względu na olbrzymie koszty produkcji oraz kunszt, którym musiał posługiwać się rzemieślnik ją tworzący. Nie znano wtedy metod przetapiania stali, więc nieudolnie przetworzony surowiec nadawał się tylko do wyrzucenia. O wiele częściej na terenie Polski używało się włóczni, oszczepów oraz najpopularniejszych toporów, które nie potrzebowały takiego nakładu pracy oraz o wiele mniejszej ilości trudno dostępnego żelaza. Jak widać, historia przedstawiająca tylko skrawek wiedzy potrafi zainteresować i zmotywować do pogłębieniu tematu. W tym celu zachęcamy do zapoznania się z naszą stale rozszerzającą się ofertą. Pojawiają się całe publikacje dotyczące jednego modelu broni, czego przykładem może być katana, najsławniejszy rodzaj miecza na świecie. Mówiąc o broni, nie sposób nie wspomnieć także o pancerzu, który był jedyną ochroną przed mocarnym ciosem. Jak widać, temat jest bardzo obszerny i każdy znajdzie w nim coś, co ma związek z obecnymi zainteresowaniami.

Kogo w szczególności powinny zainteresować nasze książki o broni białej? Przede wszystkim miłośników historii, gdyż nie ma wojny bez oręża, dlatego historia powstania poszczególnych jego rodzajów często przeplata się z wielkimi konfliktami w historii świata, takich jak podboje rzymskie czy inne sztormy, które zawładnęły Europą w czasie średniowiecza. Nawet w dzisiejszych czasach istnieje broń biała. Mimo że dziś praktycznie jest wyparta przez nowoczesną broń palną, to na podorędziu żołnierzy nadal znajdują się bagnety oraz noże bojowe czy taktyczne.

Tego typu beletrystykę docenią także rekonstruktorzy historyczni czy ktokolwiek, kto ma chęć przeczytać ciekawą książkę o niecodziennej tematyce. Wszystkie z książek o broni białej napisali fachowcy oraz eksperci w swoim temacie, dlatego przekazują fachową wiedzę często w przystępny dla laika sposób. Większość autorów to zapaleni pasjonaci oraz uznani profesorowie danego okresu historycznego chcący podzielić się swoją wiedzą. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowaną przez nas ofertą.