Żywność liofilizowana Lyommy Pudding jaglany z mango i marakują 66 g/281 kcal
Pudding jaglany z mango i marakują to doskonały deser dla osób ceniących smaczne, sycące posiłki. Dzięki właściwemu wyważeniu proporcji białek i węglowodanów pomaga skutecznie zregenerować siły po intensywnych wyprawach. Proces liofilizacji zapewnia długi czas przechowywania produktu oraz lekkość, co nie powoduje dodatkowego obciążenia bagażu.
Liofilizacja
Liofilizacja to metoda próżniowego odwodnienia produktów spożywczych przy zastosowaniu bardzo niskich temperatur (-50 st. C). Dzięki tej zaawansowanej technologii żywność liofilizowana staje się pełnowartościowym, pełnokalorycznym posiłkiem o kompletnym profilu odżywczym.
Dania liofilizowane spełniają wysokie standardy niezbędne przy ekstremalnych formach sportu, takich jak wspinaczka, turystyka wysokogórska, żeglarstwo oraz różne formy turystyki kwalifikowanej w sezonie letnim i zimowym. Są używane przez polarników, podróżników i sportowców wyczynowych podczas licznych wypraw i obozów.
Składniki
Ugotowana kasza jaglana 66%, pulpa z marakui 10%, mango 8%, banan, napój kokosowy (ekstrakt z kokosa 75%, woda), wiórki kokosowe, syrop z agawy.
Wartość odżywcza produktu w 100 g
- tłuszcz - 9,6 g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone - 7,5 g
- węglowodany - 78,6 g, w tym cukry - 31,8 g
- błonnik - 3,9 g
- białko - 7,9 g
- sól - 0,3 g
- Wartość energetyczna: kcal/100 g - 425 kcal, kJ/100 g - 1792 kJ
najważniejsze cechy
- szybkie i łatwe przygotowanie po zalaniu wodą
- wysoka wartość energetyczna
- zachowanie smaku i wartości odżywczych dzięki liofilizacji
- długi termin przydatności do spożycia
- wygoda transportu i przechowywania
| Wartość jednostkowa | 66 g |
|---|---|
| Typ żywności | Liofilizat |
| Waga netto | 66 g |
| Wartość energetyczna (kJ) | 1792 kJ/100 g |
| Wartość energetyczna (kcal) | 425 kcal/100 g |
| Wartość energetyczna produktu (kJ) | 1183 kJ |
| Wartość energetyczna produktu (kcal) | 281 kcal |
| Ilość porcji w opakowaniu | 1 |
| Białko | 7.9 g/100 g |
| Tłuszcze | 9.6 g/100 g |
| Węglowodany | 78.6 g/100 g |
| Cukry | 31.8 g/100 g |
| Sól | 0.3 g/100 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 7.5 g/100 g |
| Rodzaj dania | Wegańskie |
| EAN | 5905514780125 |
| Producent | Lyommy |
| EAN |