Żywność liofilizowana Lyommy Sernik baskijski 75 g/452 kcal
Deser liofilizowany o subtelnej strukturze, zainspirowany sernikiem baskijskim. Powstaje na bazie serka śmietankowego, który w czasie wypieku poddawany jest wysokiej temperaturze, co tworzy charakterystyczną karmelizowaną warstwę i miękkie, aksamitne wnętrze.
Produkt można konsumować na kilka sposobów - natychmiast po otwarciu jako sucha przekąska o zwartej konsystencji, po zalaniu zimną wodą jako lekka masa lub po przygotowaniu z użyciem gorącej wody, uzyskując bardziej kremową strukturę.
Liofilizacja
Liofilizacja to proces próżniowego odwodnienia produktów spożywczych przy bardzo niskich temperaturach (-50 st. C). Dzięki specjalnej technologii produkcji żywność liofilizowana staje się pełnowartościowym, pełnokalorycznym posiłkiem, kompletnym we wszystkich aspektach.
Dania liofilizowane spełniają surowe wymagania związane z uprawianiem różnego rodzaju sportów ekstremalnych, takich jak wspinaczka, turystyka wysokogórska, żeglarstwo, turystyka kwalifikowana zarówno latem, jak i zimą. Używane są przez polarników, podróżników, sportowców wyczynowych podczas różnych wypraw czy obozów.
składniki
Serek śmietankowy (mleko, śmietana, sól, białka mleka) 59%, masa jajowa, śmietanka, cukier, mąka kukurydziana, wanilia.
Wartość odżywcza produktu liofilizowanego w 100 g
- Wartość energetyczna: 2510 kJ / 603 kcal
- Tłuszcz: 43 g
- - w tym kwasy tłuszczowe nasycone 28 g
- Węglowodany: 39 g
- - w tym cukry: 33 g
- Błonnik: 0,6 g
- Białko: 15 g
- Sól: 1.1 g
najważniejsze cechy
- szybkie i łatwe przygotowanie po zalaniu wodą
- wysoka wartość energetyczna
- zachowanie smaku i wartości odżywczych dzięki liofilizacji
- długi termin przydatności do spożycia
- wygoda transportu i przechowywania
| Wartość jednostkowa | 75 g |
|---|---|
| Typ żywności | Liofilizat |
| Waga netto | 75 g |
| Wartość energetyczna (kJ) | 2510 kJ/100 g |
| Wartość energetyczna (kcal) | 603 kcal/100 g |
| Wartość energetyczna produktu (kJ) | 1883 kJ |
| Wartość energetyczna produktu (kcal) | 452 kcal |
| Ilość porcji w opakowaniu | 1 |
| Białko | 15 g/100 g |
| Tłuszcze | 43 g/100 g |
| Węglowodany | 39 g/100 g |
| Cukry | 33 g/100 g |
| Sól | 1.1 g/100 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 28 g/100 g |
| Rodzaj dania | Wegetariańskie |
| EAN | 5905514780132 |
| Producent | Lyommy |
| EAN |