lub zapisz się na powiadomienie o dostępności
Szelki taktyczne Savotta Valjas EX-Harness - M05 Woodland
Szelki taktyczne w kamuflażu M05 Woodland są odpowiednie do noszenia z pasem taktycznym z kolekcji Valjas. Zostały wykonane w 100% z poliestru, który wyróżnia się wysoką odpornością na przetarcia i rozdarcia. Dzięki niskoprofilowej konstrukcji, można je nosić także pod kamizelką taktyczną.
wytrzymały materiał, redukcja odbicia w podczerwieni
Model stworzono z trwałego poliestru, cechującego się odpornością na przetarcia. Materiał ten zapewnia dużą efektywność w zakresie redukcji odbicia w podczerwieni (NIR), co zwiększa dyskrecję w trakcie operacji.
regulacja długości
Szelki mają regulację długości za pomocą specjalnych klamer Tri-Glide, które umożliwiają dostosowanie pasów do wymaganej wysokości, a także 4 punkty mocowania, które gwarantują równomierne rozłożenie ciężaru na ramionach. Na plecach wszyto elastyczny element, który pozwala na ergonomiczne dopasowanie do sylwetki lub obciążenia.
najważniejsze cechy
- wytrzymały materiał
- przeznaczone do pasów z serii Valjas
- regulacja długości
- 4 punkty mocowania
Kamuflaż M05 Woodland
Kamuflaż M05 (fiń. M05 Maastokuvio) to kolekcja pikselowych wzorów maskujących wprowadzonych do Fińskich Sił Zbrojnych w 2005 roku jako następca wzoru M91. Został opracowany w wyniku cyfrowej analizy fotografii fińskich lasów, wykonanych w różnych porach roku przez Fiński Instytut Badań Leśnych. Rodzina M05 obejmuje kilka wariantów, w tym leśną (woodland), zimową (snow) oraz jesienno-zimową (cold weather).
Główna wersja leśna M05 składa się z plam w barwach jasnej zieleni, ciemnej zieleni, brązu i ciemnego grafitu, co skutecznie naśladuje strukturę fińskich lasów. Dzięki podobnemu układowi roślinnemu i uwarunkowaniom terenowym, kamuflaż M05 Woodland sprawdza się także w lasach środkowej i wschodniej Europy, zapewniając skuteczne maskowanie w naturalnym otoczeniu.
MILITARY jest dealerem premium marki Savotta.
Savotta to fińska marka rodzinna, działająca nieprzerwanie od 1955 roku, z siedzibą w miejscowości Karstula. Specjalizuje się w projektowaniu i wytwarzaniu plecaków, toreb, namiotów oraz wyposażenia polowego, skierowanego do wojska, służb ratowniczych i entuzjastów outdooru. Od ponad 65 lat współpracuje z Fińskimi Siłami Zbrojnymi, dostarczając sprzęt spełniający rygorystyczne normy wojskowe. Produkty powstają z wyjątkowo trwałych materiałów, takich jak Cordura czy innowacyjny kompozyt Kareline®, łączący odporność na uszkodzenia z troską o środowisko. Wśród autorskich rozwiązań marki znajdują się m.in. system szybkiej regulacji Rapid Adjustment Slider, ramy wykonane z płyt polietylenowych oraz laserowo wycinane panele zgodne ze standardem PALS/MOLLE. Cały proces produkcyjny realizowany jest w 100% na terenie Unii Europejskiej, a każdy etap – od projektu 3D po finalne szycie – odbywa się pod kontrolą zespołu w fińskiej centrali w Karstula.
| Kolor/kamuflaż | Kamuflaż |
|---|---|
| Kompatybilność z molle/pals | Nie |
| Regulacja | Tak |
| Kamuflaż | M05 |
| Materiał główny | 100% poliester |
| Pas piersiowy | Tak |
| Możliwość troczenia ekwipunku | Tak |
| Liczba punktów mocowania | 4 |
| Długość | 150 mm |
| Szerokość | 40 mm |
| System szybkiego zrzutu kamizelki | Nie |
| IRR (Infrared Resistance) | Nie |
| System Buckle Up | Nie |
| Typ szelek | Typ X |
| Waga | 145 g |
| Mocowanie szelek | Pas taktyczny |
| EAN | 6419134205641 |
| Kod producenta | 130515075 |
| Producent | Savotta |
| EAN |