lub zapisz się na powiadomienie o dostępności
Szelki taktyczne Savotta Valjas EX-Harness - MultiCam
Szelki w kamuflażu MultiCam kompatybilne z pasem taktycznym z serii Valjas. Wykonane w pełni z poliamidu, który cechuje się wysoką odpornością na przetarcia oraz rozdarcia. Dzięki niskoprofilowej konstrukcji, możliwe jest noszenie szelek także pod kamizelką taktyczną.
Wytrzymały materiał, redukcja odbicia w podczerwieni.
Model stworzony z trwałego poliestru, znanego z odporności na przetarcia. Materiał gwarantuje wysoką efektywność w redukcji odbicia w podczerwieni (NIR), co poprawia dyskrecję w warunkach operacyjnych.
Regulacja długości.
Szelki mają regulację długości za pomocą specjalistycznych klamer Tri-Glide, co umożliwia dopasowanie pasów do wymaganej wysokości. Dodatkowo 4 punkty mocowania umożliwiają równomierne rozłożenie ciężaru na ramionach. Elastyczny fragment wszyty na plecach umożliwia ergonomiczne dopasowanie do sylwetki lub obciążenia.
najważniejsze cechy
- wytrzymały materiał
- przeznaczone do pasów z serii Valjas
- regulacja długości
- 4 punkty mocowania
kamuflaż MultiCam
MultiCam to współczesny wzór kamuflażu stworzony w 2002 roku przez amerykańską firmę Crye Precision we współpracy z United States Army Soldier Systems Center (Natick Labs) w ramach programu Objective Force Warrior. Celem było opracowanie uniwersalnego wzoru maskującego, skutecznego w różnorodnym terenie i zmiennych warunkach otoczenia.
Wzór MultiCam składa się z siedmiu kolorów, które tworzą płynne przejścia pomiędzy odcieniami zieleni, brązu i beżu. Dzięki temu dynamicznie dostosowuje się do tła przyjmując odcienie zieleni w terenach leśnych, a brązów i beżów w rejonach pustynnych. W Europie Środkowej i Wschodniej szczególnie dobrze sprawdza się w okresie jesiennym i pośród wyschniętej roślinności. MultiCam zdobył uznanie na całym świecie i jest stosowany przez wiele sił zbrojnych oraz jednostki specjalne. W 2010 roku kamuflaż został przyjęty przez armię amerykańską jako wzór maskujący dla żołnierzy działających w Afganistanie, zastępując wcześniejszy Universal Camouflage Pattern (UCP). Ten wzór jest dostępny także dla użytkowników cywilnych, co czyni go chętnie wybieranym przez entuzjastów militariów i airsoftu.
MILITARY jest dealerem premium marki Savotta.
Savotta to fińska marka rodzinna, działająca nieprzerwanie od 1955 roku, z siedzibą w miejscowości Karstula. Specjalizuje się w projektowaniu i wytwarzaniu plecaków, toreb, namiotów oraz wyposażenia polowego, skierowanego do wojska, służb ratowniczych i entuzjastów outdooru. Od ponad 65 lat współpracuje z Fińskimi Siłami Zbrojnymi, dostarczając sprzęt spełniający rygorystyczne normy wojskowe. Produkty powstają z wyjątkowo trwałych materiałów, takich jak Cordura czy innowacyjny kompozyt Kareline®, łączący odporność na uszkodzenia z troską o środowisko. Wśród autorskich rozwiązań marki znajdują się m.in. system szybkiej regulacji Rapid Adjustment Slider, ramy wykonane z płyt polietylenowych oraz laserowo wycinane panele zgodne ze standardem PALS/MOLLE. Cały proces produkcyjny realizowany jest w 100% na terenie Unii Europejskiej, a każdy etap – od projektu 3D po finalne szycie – odbywa się pod kontrolą zespołu w fińskiej centrali w Karstula.
| Kolor/kamuflaż | Kamuflaż |
|---|---|
| Kompatybilność z molle/pals | Nie |
| Regulacja | Tak |
| Kamuflaż | MultiCam |
| Materiał główny | 100% poliamid |
| Zapięcie | Sprzączka |
| Pas piersiowy | Tak |
| Możliwość troczenia ekwipunku | Tak |
| Długość | 150 mm |
| Szerokość | 40 mm |
| System szybkiego zrzutu kamizelki | Nie |
| IRR (Infrared Resistance) | Nie |
| System Buckle Up | Nie |
| Typ szelek | Typ X |
| Waga | 145 g |
| Mocowanie szelek | Pas taktyczny |
| EAN | 6419134205658 |
| Kod producenta | 130515080 |
| Producent | Savotta |
| EAN |