WAKACYJNA WYPRZEDAŻ DO -40%

Zamów dziś - dostawa już jutro

Waluta

Ultradźwiękowa ochrona przed kleszczami TickLess Eco - dla ludzi

Wysyłka: Brak towaru Dostawa: Gratis
179,00 zł
Dostępne warianty produktu:
Brak w magazynie - sprawdź produkty podobne
lub zapisz się na powiadomienie o dostępności
Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymać informację o dostępności produktu.
  • Do góry
  • opis
  • dane techniczne
  • Opinie o produkcie
179,00 zł

TickLess Eco - ultradźwiękowa ochrona przed kleszczami to niewielkie, poręczne urządzenie, które emituje niesłyszalne dla ludzi i zwierząt domowych ultradźwięki o częstotliwości 40 kHz. Zakłócają one zdolność orientacji i namierzania żywiciela poprzez blokowanie receptorów zmysłowych kleszczy. Powoduje to, że kleszcz nie jest w stanie odróżnić potencjalnej ofiary od otoczenia. 

Urządzenie doskonale sprawdzi się podczas wycieczek do lasu, spędzania czasu na działce, wędkowania, campingu, wypraw bushcraftowych i wszystkich innych aktywności na łonie natury, kiedy jest się narażonym na ukąszenia kleszczy.  

Kleszcze używają narządu Hallera znajdującego się na stopie pierwszego odnóża do identyfikacji potencjalnej ofiary. Ultradźwięki wysyłane z urządzenia skutecznie blokują odbieranie przez kleszcze bodźców z tego narządu zmysłowego. Zasięg wynosi około 2 metry, co zapewnia skuteczną ochronę. TickLess należy nosić na wierzchniej warstwie odzieży, aby zapewnić swobodne rozchodzenie się fal ultradźwiękowych. Można go wygodnie przypiąć do plecaka, paska czy innego elementu odzieży.  

Kleszcze są nosicielami groźnych dla człowieka chorób, takich jak borelioza i kleszczowe zapalenie mózgu. Używając ultradźwiękowej ochrony przed kleszczami TickLess, minimalizuje się ryzyko ukąszenia, a co za tym idzie zakażenia i poważnej choroby.  

TickLess Eco jest całkowicie nieszkodliwy dla środowiska naturalnego, nie wydziela żadnych substancji chemicznych. Wykonany jest z biodegradowalnego tworzywa sztucznego. Gdy urządzenie przestanie działać, należy je otworzyć i oddzielić obudowę od pozostałych części. Obudowę można wyrzuć do kompostownika lub zakopać w ziemi - została ona wytworzona  z materiałów, które rozkładają się w ciągu kilku miesięcy. Ponadto jest odporna na wilgoć zgodnie z normą IP13, należy jednak unikać bezpośredniego kontaktu z wodą. 

Aby włączyć urządzenie, należy wyciągnąć zawleczkę (wtedy zostaje ono aktywowane), następnie nacisnąć przycisk. Cztery zielone mignięcia diody informują, że TickLess został włączony i pracuje. Podczas działania urządzenie miga pojedynczo zieloną diodą co 5 minut. Urządzenie wyłącza się samoczynnie po 8 godzinach, można je również wyłączyć przyciskiem, o czym informuje jedno długie czerwone mignięcie diody. Czas działania to około 3000 godzin.  

TickLess jest całkowicie nieszkodliwy dla kobiet w ciąży, małych dzieci, osób z rozrusznikiem serca i osób starszych, co czyni go doskonałą alternatywą dla repelentów chemicznych, które mogą powodować w niektórych przypadkach reakcje alergiczne. 

Dane techniczne
Zasilanie: zainstalowana w urządzeniu, niewymienialna bateria 
Czas działania: 3000 godzin
Zasięg: 2 m
Producent: TickLess, Węgry 

Więcej informacji
EAN 5999566451423
Kod producenta ECOH01
Dodaj opinię o Ultradźwiękowa ochrona przed kleszczami TickLess Eco - dla ludzi
Oceń ten produkt jako pierwszy
Dodaj opinię
Opinie są weryfikowane przez naszych moderatorów. Pojawiają się przy produkcie najczęściej w około 7 dni roboczych.

Anuluj