Zamów dziś kurierem DHL z dostawą na jutro

Waluta

Ultradźwiękowa ochrona przed kleszczami TickLess Pet Mini - dla zwierząt - Black

Wysyłka: Natychmiast Dostawa: Gratis
219,00 zł
  • Zamów teraz - dostawa kurierem DHL już jutro!

Zadzwoń i zamów: 71 347 47 71
Kup i zbierz 21 punktów = 10,50 zł zniżki na następne zakupy.
Bezterminowe zwroty dla klubowiczów KSK
Kup teraz, zapłać za 30 dni
Kup na raty - sprawdź szczegóły!
  • Do góry
  • opis
  • dane techniczne
  • Opinie
219,00 zł

TickLess - ultradźwiękowa ochrona przed kleszczami to niewielkie, poręczne urządzenie, które emituje niesłyszalne dla ludzi i zwierząt domowych ultradźwięki o częstotliwości 40 kHz. Zakłócają one zdolność orientacji i namierzania żywiciela poprzez blokowanie receptorów zmysłowych kleszczy. Powoduje to, że kleszcz nie jest w stanie odróżnić potencjalnej ofiary od otoczenia. 

Urządzenie doskonale sprawdzi się podczas wycieczek do lasu, spędzania czasu na działce, wędkowania, campingu, wypraw bushcraftowych i wszystkich innych aktywności na łonie natury, kiedy jest się narażonym na ukąszenia kleszczy.  

Kleszcze używają narządu Hallera znajdującego się na stopie pierwszego odnóża do identyfikacji potencjalnej ofiary. Ultradźwięki wysyłane z urządzenia skutecznie blokują odbieranie przez kleszcze bodźców z tego narządu zmysłowego. Zasięg wynosi około 2,5 metra, co zapewnia skuteczną ochronę. Urządzenie TickLess Pet Mini należy przypiąć do obroży zwierzęcia, aby zapewnić swobodne rozchodzenie się fal ultradźwiękowych.

Kleszcze są nosicielami groźnych dla człowieka chorób, takich jak borelioza i kleszczowe zapalenie mózgu. Używając ultradźwiękowej ochrony przed kleszczami TickLess, minimalizuje się ryzyko ukąszenia, a co za tym idzie zakażenia i poważnej choroby.  

Urządzenie jest całkowicie nieszkodliwe dla środowiska naturalnego, nie wydziela żadnych substancji chemicznych i jest wygodne w użyciu. Przed pierwszym użyciem należy naładować akumulator (Li-Ion, micro USB), a następnie dłużej przytrzymać przycisk. Cztery mignięcia diody informują, że TickLess został włączony i pracuje. Kolor czerwony oznacza, że poziom naładowania akumulatora wynosi poniżej 30%. Urządzenie można wyłączyć trzykrotnym, szybkim naciśnięciem przycisku, o czym informuje podwójne mignięcie diody. Czas działania to 7-14 dni na w pełni naładowanym akumulatorze.

Urządzenie wyposażono w funkcję nocnej lokalizacji (szybko migająca dioda) włączaną/wyłączaną przez dłuższe przytrzymanie przycisku.

TickLess jest nieszkodliwy dla kobiet w ciąży, małych dzieci, osób z rozrusznikiem serca, osób starszych oraz zwierząt, co czyni go doskonałą alternatywą dla repelentów chemicznych, które mogą powodować w niektórych przypadkach reakcje alergiczne.

Wykonany jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego i jest odporny na wilgoć zgodnie z normą IP13, należy jednak unikać bezpośredniego kontaktu z wodą. 

Dane techniczne
Zasilanie: zainstalowany w urządzeniu akumulator Li-Ion micro USB
Czas działania: 7-14 dni po naładowaniu, ok. 300 cykli
Zasięg: 2,5 m

Kolor: Black
Producent: TickLess, Węgry

Więcej informacji
EAN 5999566450266
Kod producenta M01BL
Dodaj opinię o Ultradźwiękowa ochrona przed kleszczami TickLess Pet Mini - dla zwierząt - Black
Oceń ten produkt jako pierwszy
Dodaj opinię
Opinie są weryfikowane przez naszych moderatorów. Pojawiają się przy produkcie najczęściej w około 7 dni roboczych.

Anuluj