⭐Zamów do 23:00 - Paczkomat i kurier InPost z dostawą na jutro!⭐

Waluta

Maseczki medyczne

Filtry i sortowanie
Close
Popularność
  1. Popularność
  2. Cena (Od najniższej)
  3. Cena (Od najwyższej)
  4. Ocena (Od najniższej)
  5. Ocena (Od najwyższej)
  6. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
  7. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
  8. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
  9. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Producent
Schowaj Czytaj więcej

Ochronnych maseczek medycznych używają ratownicy medyczni oraz chirurdzy podczas operacji. W naszym sklepie znajdziesz atestowane maseczki medyczne wielokrotnego użytku, które posłużą ci na co dzień w miejscach publicznych i nie tylko. Dziś używa się ich nie tylko na salach operacyjnych, lecz także w wielu innych miejscach, których przykłady podamy poniżej. W zależności od potrzeb i sytuacji doradzimy czym się kierować przy wyborze danego modelu oraz co oznaczają nazwy poszczególnych filtrów.

Wirusy takie jak grypa czy Covid-19 mają to do siebie, że rozprzestrzeniają się drogą kropelkową, czyli przez ślinę, kaszel lub kichanie. Medyczna maseczka ochronna ogranicza transmisję wirusów, gdyż w przypadku zwykłego kichnięcia, powietrze wraz ze śliną wyrzucane jest z prędkością aż kilkudziesięciu kilometrów na godzinę, rozpylając się na znacznym obszarze. Kolejnym powodem noszenia takiej maski jest obfitość szkodliwych pyłów oraz spalin w powietrzu - dzięki niej dbamy o swoje płuca i nie pozwalamy na przedostanie się do nich szkodliwych substancji, które obecne są w powietrzu w coraz bardziej zatłoczonych miastach. Większość z nas kojarzy je jako maseczki antysmogowe spełniające określone formy. Szczególną uwagę warto zwrócić na maski posiadające filtry typu FFP 1, 2 lub 3 oraz N95 i N99. Są to obecnie najwydajniejsze i najbezpieczniejsze typy filtrów w stosunku jakości do swojej ceny.

Medyczna maseczka ochronna posiada kilka norm ochrony, z których obecnie najpopularniejszą jest klasa FFP2. Są to maski ochrony dróg oddechowych i nadają się do środowisk pracy, w których we wdychanym powietrzu są obecne substancje szkodliwe dla zdrowia. Maski te muszą przechwytywać co najmniej 94% cząsteczek znajdujących się w powietrzu do wielkości 0,6 μm. Kolejnym standardem używanym w tego typu maskach jest N95 oraz N99. To amerykańska norma oznaczająca, że filtr danego typu zatrzymuje odpowiednio 95 oraz 99% cząsteczek szkodliwych dla zdrowia. Do tej pory używane były w kopalniach oraz zakładach pracy takich jak drukarnie czy przetwórnie mięsa oraz w salonach tatuażu. Dziś są także wymagane na lotniskach większości państw - nie są dopuszczane zwykłe maseczki z materiału, ponieważ przewoźnicy chcą zapewnić pasażerom jak najbezpieczniejsze warunki podróżowania. Warto się zaopatrzyć w zapas takowych maseczek przed podróżą, aby uniknąć niepotrzebnych problemów podczas odprawy na lotnisku.

W medyczną maseczkę ochronną warto się wyposażyć, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Jeśli podróżujesz do bardzo zanieczyszczonych miast takich jak Pekin czy Bangkok, warto mieć takową ochronę na podorędziu, aby uchronić siebie oraz najbliższych przed szkodliwym działaniem smogu. Nie bez powodu także chirurdzy oraz ratownicy medyczni często mają je na swoim standardowym wyposażeniu, gdyż higiena jest bardzo ważna podczas opatrywania ran lub przeprowadzania operacji.

W naszym sklepie oferujemy wyłącznie przetestowane, atestowane maseczki. Niektóre z modeli są jednorazowe, inne zaś są maseczkami medycznymi wielokrotnego użytku, więc można ich używać więcej niż raz. Warto mieć taką maseczkę w każdej domowej apteczce. Dodatkowo materiał, z którego są wykonane, jest miękki i dobrze dopasowuje się do kształtu twarzy, zapewniając nie tylko bezpieczeństwo, ale także komfort noszenia nawet przez kilka godzin.

Jeżeli zechcesz chronić swoje płuca, zapoznaj się także z naszą ofertą specjalistycznych masek antysmogowych z wymiennymi filtrami, które także spełniają (często z nawiązką) wszelkie normy medyczne, a dzięki nowoczesnym technologiom filtrów oraz samej budowy oddychanie w nich jest bardzo łatwe i dedykowane nawet zawodowym sportowcom. Po więcej informacji zapraszamy do opisów znajdujących się w rozwinięciu pod zdjęciem danego produktu.

Zadzwoń i zamów:
71 347 47 71