- Strona główna
-
Latarki
- Latarki EDC
Latarki EDC
- Popularność
- Największa obniżka
- Cena (Od najniższej)
- Cena (Od najwyższej)
- Data wprowadzenia (Od najnowszego)
- Data wprowadzenia (Od najstarszego)
- Ocena (Od najwyższej)
- Ocena (Od najniższej)
- Ocena (Od najczęściej ocenianych)
- Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
- Streamlight 22 produkty
- XRG 3 produkty
- Armytek 21 produkty
- ESP 4 produkty
- Fox International 2 produkty
- Highlander 8 produkty
- Hofftech 1 produkt
- Ledlenser 48 produkty
- M-Tac 2 produkty
- Mactronic 20 produkty
- Maglite 24 produkty
- Magnum 1 produkt
- Mil-Tec 6 produkty
- Moon 1 produkt
- NEBO 1 produkt
- Nextorch 12 produkty
- NightSearcher 5 produkty
- Nils 3 produkty
- Nite Ize 8 produkty
- Nitecore 27 produkty
- Olight 129 produkty
- Petzl 1 produkt
- Princeton Tec 5 produkty
- Rhino Rescue 2 produkty
- Wuben 24 produkty
380 produktów
- Strona Poprzednie
- Strona 1
- Nr
- Strona 7
- Strona 8
- Aktualnie czytasz stronę 9
- Strona Poprzednie
- Nr
-
z 9
-
Brak towaru
-
Brak towaru
-
Brak towaru
-
Brak towaru
380 produktów
- Strona Poprzednie
- Strona 1
- Nr
- Strona 7
- Strona 8
- Aktualnie czytasz stronę 9
- Strona Poprzednie
- Nr
-
z 9
EDC (Every Day Carry) to określenie grupy przedmiotów noszonych ze sobą na co dzień i poza domem. Celem EDC jest ułatwienie wykonywania codziennych czynności oraz stworzenie możliwości poradzenia sobie w sytuacji awaryjnej. Przeciętne wyposażenie EDC to zbiór kompaktowych przedmiotów takich jak: telefon, portfel, klucze, a w bardziej rozbudowanych zestawach także: latarka, nóż lub scyzoryk, źródło ognia. EDC można poszerzać i kompletować według własnych upodobań i potrzeb. Wymienione przedmioty powinny być kompaktowe, aby bez problemu mogły być przenoszone w kieszeniach, nerce czy plecaku.
Latarka EDC powinna cechować się takim rozmiarem, aby jej przenoszenie nie było w żaden sposób kłopotliwe. Najbardziej uniwersalna będzie klasyczna latarka ręczna, ale jeżeli wykonujesz czynności, do których potrzebne są dwie wolne ręce, dobrym wyborem będzie mała latarka czołowa. Na rynku dostępne są również modele latarek, które mogą być używane zarówno jako latarka ręczna, jak i czołowa - na przykład latarka Olight Perun.
Wybierając latarkę EDC zwróć uwagę na moc latarki, dostępne tryby świecenia oraz na rodzaj zasilania. Latarka, która będzie wykorzystywana do przysłowiowego przyświecenia, np. w piwnicy czy przy samochodzie, nie musi mieć dużej mocy. W wymienionych sytuacjach wystarczy model o mocy około 200 lumenów. Do czynności wykonywanych w terenie (w górach, w lesie, poza miastem) dobrze wybrać latarkę o mocy 1000 lumenów lub większej. Ilość dostępnych trybów świecenia warto dobrać w odniesieniu do miejsca i sposobu wykorzystania latarki. Większość modeli wyposażona jest w 2 lub 3 tryby. Wybór rodzaju zasilania zależny jest głównie od czasu używania latarki oraz możliwości jej ładowania. Jeżeli masz możliwość systematycznego ładowania latarki, wybierz model zasilany akumulatorowo. Natomiast w sytuacji, w której wiesz, że nie będziesz mieć na to czasu, warto wybrać modele z bateriami.
W ofercie sklepu Military.pl znajdziesz latarki EDC producentów takich jak: Olight, XRG, Helikon, M-Tac czy Maglite. Dostępne są latarki zarówno o niskiej mocy wynoszącej 12 lumenów, jak i modele o strumieniu światła powyżej 2000 lumenów. Możesz wybrać modele, których obudowa została wykonana na przykład z tytanu, aluminium, miedzi, metalu lub gumy. Zachęcamy do sprawdzanie naszej oferty latarek EDC.