lub zapisz się na powiadomienie o dostępności
Żywność liofilizowana Lyommy Makaron farfalle z łososiem 86 g/500 kcal
Makaron farfalle z łososiem stanowi pełnowartościowy, a jednocześnie łatwy w przygotowaniu posiłek liofilizowany. Starannie zbilansowane proporcje białka i węglowodanów pomagają efektywnie odzyskać siły po nawet najbardziej wymagających wyprawach. Danie zostało poddane procesowi liofilizacji, co przedłuża jego trwałość i decyduje o jego lekkości, dzięki czemu nie stanowi dodatkowego obciążenia dla bagażu.
Liofilizacja
Liofilizacja to proces odwadniania próżniowego żywności w bardzo niskich temperaturach (-50 st. C). Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii, żywność liofilizowana staje się pełnowartościowym, pełnokalorycznym posiłkiem, całkowicie kompletnym z każdej strony.
Dania liofilizowane odpowiadają wysokim wymaganiom związanym z uprawianiem różnorodnych sportów ekstremalnych, takich jak wspinaczka, turystyka wysokogórska, żeglarstwo, czy turystyka kwalifikowana zarówno letnia, jak i zimowa. Korzystają z nich polarnicy, podróżnicy, sportowcy wyczynowi podczas różnych wypraw czy obozów.
Składniki
Makaron farfalle 27 % (semolina z pszenicy durum), cukinia 23 %, śmietanka, łosoś wędzony 9,4 %, papryka, pulpa pomidorowa, kapary marynowane (kapary, sól, ocet), cebula, koperek, czosnek, olej kokosowy, sól, sok z cytryny, pieprz.
Wartość odżywcza produktu w 100 g
- tłuszcz - 33,6 g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone - 19,9 g
- węglowodany - 48 g, w tym cukry - 4,9 g
- błonnik - 4,9 g
- białko - 19,7 g
- sól - 3,9 g
- Wartość energetyczna: kcal/100 g - 582 kcal, kJ/100 g - 2430 kJ
najważniejsze cechy
- szybkie i łatwe przygotowanie po zalaniu wodą
- wysoka wartość energetyczna
- zachowanie smaku i wartości odżywczych dzięki liofilizacji
- długi termin przydatności do spożycia
- wygoda transportu i przechowywania
| Wartość jednostkowa | 86 g |
|---|---|
| Typ żywności | Liofilizat |
| Waga netto | 86 g |
| Wartość energetyczna (kJ) | 2430 kJ/100 g |
| Wartość energetyczna (kcal) | 582 kcal/100 g |
| Wartość energetyczna produktu (kJ) | 2090 kJ |
| Wartość energetyczna produktu (kcal) | 500 kcal |
| Ilość porcji w opakowaniu | 1 |
| Białko | 19.7 g/100 g |
| Tłuszcze | 33.6 g/100 g |
| Węglowodany | 48 g/100 g |
| Cukry | 4.9 g/100 g |
| Sól | 3.9 g/100 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 19.9 g/100 g |
| Rodzaj dania | Rybne |
| EAN | 5905280670941 |
| Producent | Lyommy |
| EAN |