lub zapisz się na powiadomienie o dostępności
Żywność liofilizowana Lyommy Makaron orzo z pesto i wegańskim kurczakiem 97 g/473 kcal
Makaron orzo z pesto i wegańskim kurczakiem to wartościowy posiłek liofilizowany, łatwy do szybkiego przyrządzenia. Odpowiednia równowaga białka i węglowodanów pozwala na pełną regenerację po trudnych wyprawach. Proces liofilizacji nadaje daniu długi termin przydatności do spożycia i lekkość, co ułatwia transport.
Liofilizacja
Liofilizacja to technika próżniowego usuwania wody z żywności w temperaturach poniżej -50 st. C. Dzięki tej technologii liofilizowana żywność jest pełnowartościowym, pełnokalorycznym posiłkiem, który jest kompletny we wszystkich aspektach.
Dania liofilizowane spełniają wysokie wymagania stawiane przy uprawianiu sportów ekstremalnych, takich jak wspinaczka, trekking, żeglarstwo, turystyka kwalifikowana w warunkach letnich i zimowych. Są używane przez polarników, podróżników i sportowców wyczynowych podczas różnych wypraw i obozów.
Składniki
Ugotowany makaron orzo 35% (semolina z pszenicy durum), cukinia, produkt kokosowy (mleczko kokosowe, tłuszcz kokosowy, mąka tapiokowa, białka bobu, substancja zagęszczająca: pektyny, wegańskie kultury bakterii), wegański kurczak 17% (białko grochu, teksturowane białko pszenne, olej rzepakowy, przyprawy, skrobie (z tapioki, kukurydziana), błonnik cytrusowy, naturalne aromaty, suszone warzywa, ekstrakty przypraw, ekstrakt z papryki, ocet spirytusowy, sól), pesto 8% (natka pietruszki, orzechy nerkowca, bazylia, oliwa z oliwek, czosnek), nieaktywne płatki drożdżowe, olej kokosowy, sok z cytryny, sól, pieprz.
Wartość odżywcza produktu w 100 g
- tłuszcz - 24 g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone - 10 g
- węglowodany - 44 g, w tym cukry - 6,9 g
- błonnik - 5,2 g
- białko - 25 g
- sól - 2,4 g
- Wartość energetyczna: kcal/100 g - 488 kcal, kJ/100 g - 2040 kJ
najważniejsze cechy
- szybkie i łatwe przygotowanie po zalaniu wodą
- wysoka wartość energetyczna
- zachowanie smaku i wartości odżywczych dzięki liofilizacji
- długi termin przydatności do spożycia
- wygoda transportu i przechowywania
| Wartość jednostkowa | 97 g |
|---|---|
| Typ żywności | Liofilizat |
| Waga netto | 97 g |
| Wartość energetyczna (kJ) | 2040 kJ/100 g |
| Wartość energetyczna (kcal) | 488 kcal/100 g |
| Wartość energetyczna produktu (kJ) | 1979 kJ |
| Wartość energetyczna produktu (kcal) | 473 kcal |
| Ilość porcji w opakowaniu | 1 |
| Białko | 25 g/100 g |
| Tłuszcze | 24 g/100 g |
| Węglowodany | 44 g/100 g |
| Cukry | 6.9 g/100 g |
| Sól | 2.4 g/100 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 10 g/100 g |
| Rodzaj dania | Wegańskie |
| EAN | 5905514780170 |
| Producent | Lyommy |
| EAN |