lub zapisz się na powiadomienie o dostępności
Żywność liofilizowana Lyommy Szakszuka z chorizo i oliwkami 66 g/351 kcal
Potrawa będąca mieszanką jajek w sosie pomidorowym, charakteryzująca się intensywnym i wyrazistym smakiem. Podstawę posiłku wzbogacają kiełbasa chorizo, papryka oraz oliwki, które nadają całości charakterystyczny, delikatnie pikantny profil smakowy inspirowany kuchnią hiszpańską.
Wykorzystanie aromatycznych przypraw oraz natki pietruszki wzmacnia smak i zapewnia potrawie świeżość, tworząc zbilansowaną propozycję śniadaniową o wysokiej wartości energetycznej.
Liofilizacja
Liofilizacja jest procesem odwadniania produktów spożywczych w niskiej temperaturze (-50 st. C) pod próżnią. Dzięki nowoczesnej technologii produkcji, żywność liofilizowana jest pełnowartościowym, pełnokalorycznym posiłkiem, dopracowanym pod każdym względem.
Dania liofilizowane spełniają wysokie wymagania związane z uprawianiem różnorodnych sportów ekstremalnych takich jak wspinaczka, turystyka wysokogórska, żeglarstwo, turystyka kwalifikowana w lecie i zimą. Są wykorzystywane przez polarników, podróżników, sportowców wyczynowych podczas różnych wypraw i obozów.
składniki
Masa jajowa 40% (jaja, regulator kwasowości: kwas cytrynowy), pulpa pomidorowa 32%, chorizo 8% (mięso wieprzowe, ostra czerwona papryka w proszku, sól, czosnek), papryka, cebula, oliwki czarne 4% (oliwki czarne, woda, sól, stabilizator: glukonian żelaza), natka pietruszki, przyprawy, sól, pieprz.
Wartość odżywcza produktu liofilizowanego w 100 g
- Wartość energetyczna: 2210 kJ / 531 kcal
- Tłuszcz: 36 g
- - w tym kwasy tłuszczowe nasycone 12,5 g
- Węglowodany: 21,4 g
- - w tym cukry: 9,5 g
- Błonnik: 6 g
- Białko: 33,5 g
- Sól: 4,1 g
najważniejsze cechy
- szybkie i łatwe przygotowanie po zalaniu wodą
- wysoka wartość energetyczna
- zachowanie smaku i wartości odżywczych dzięki liofilizacji
- długi termin przydatności do spożycia
- wygoda transportu i przechowywania
| Wartość jednostkowa | 66 g |
|---|---|
| Typ żywności | Liofilizat |
| Waga netto | 66 g |
| Wartość energetyczna (kJ) | 2210 kJ/100 g |
| Wartość energetyczna (kcal) | 531 kcal/100 g |
| Wartość energetyczna produktu (kJ) | 1459 kJ |
| Wartość energetyczna produktu (kcal) | 351 kcal |
| Ilość porcji w opakowaniu | 1 |
| Białko | 33.5 g/100 g |
| Tłuszcze | 36 g/100 g |
| Węglowodany | 21.4 g/100 g |
| Cukry | 9.5 g/100 g |
| Sól | 4.1 g/100 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 12.5 g/100 g |
| Rodzaj dania | Mięsne |
| EAN | 5905514780118 |
| Producent | Lyommy |
| EAN |