Żywność liofilizowana Lyommy Risotto z pomidorami i Gorgonzolą 93 g/447 kcal
Risotto o wyrazistym, pomidorowym smaku, zrobione na bazie wysokiej jakości ryżu arborio, który gwarantuje odpowiednią konsystencję i kremową strukturę dania. Mieszanka suszonych pomidorów oraz pulpy pomidorowej nadaje całości intensywny aromat, inspirowany kuchnią śródziemnomorską.
Kompozycja wzbogacona o ser Gorgonzola, który dodaje charakterystyczne, lekko pikantne nuty do profilu smakowego. Danie bezmięsne, charakteryzujące się wysoką wartością energetyczną, jest odpowiednim źródłem energii podczas aktywności w terenie, takich jak trekking czy długie pobyty na świeżym powietrzu.
Liofilizacja
Liofilizacja to proces próżniowego odwadniania produktów spożywczych w bardzo niskich temperaturach (-50 st. C). Dzięki wykorzystaniu specjalistycznej technologii produkcji, żywność liofilizowana jest pełnowartościowym, pełnokalorycznym posiłkiem, doskonale zbilansowanym pod każdym względem.
Dania liofilizowane spełniają wysokie wymagania stawiane przy uprawianiu różnych sportów ekstremalnych, takich jak wspinaczka, turystyka wysokogórska, żeglarstwo, turystyka kwalifikowana zarówno latem, jak i zimą. Są używane przez polarników, podróżników, sportowców wyczynowych na różnorakich wyprawach lub obozach.
składniki
Ryż arborio 72%, pulpa pomidorowa 8%, cebula, suszone pomidory 5,3%, ser Gorgonzola (ChNP) 4%, koncentrat bulionu warzywnego (ekstrakt drożdżowy, marchew, cebula, por, czosnek, seler, olej słonecznikowy, sok z cytryny, skrobia kukurydziana, kurkuma), olej rzepakowy, czosnek, sól, zioła, pieprz.
Wartość odżywcza produktu liofilizowanego w 100 g
- Wartość energetyczna: 2023 kJ / 481 kcal
- Tłuszcz: 15,9 g
- - w tym kwasy tłuszczowe nasycone 6,1 g
- Węglowodany: 70,1 g
- - w tym cukry: 4,5 g
- Błonnik: 4,9 g
- Białko: 11,7 g
- Sól: 3 g
najważniejsze cechy
- szybkie i łatwe przygotowanie po zalaniu wodą
- wysoka wartość energetyczna
- zachowanie smaku i wartości odżywczych dzięki liofilizacji
- długi termin przydatności do spożycia
- wygoda transportu i przechowywania
| Wartość jednostkowa | 93 g |
|---|---|
| Typ żywności | Liofilizat |
| Waga netto | 93 g |
| Wartość energetyczna (kJ) | 2023 kJ/100 g |
| Wartość energetyczna (kcal) | 481 kcal/100 g |
| Wartość energetyczna produktu (kJ) | 1881 kJ |
| Wartość energetyczna produktu (kcal) | 447 kcal |
| Ilość porcji w opakowaniu | 1 |
| Białko | 11.7 g/100 g |
| Tłuszcze | 15.9 g/100 g |
| Węglowodany | 70.1 g/100 g |
| Cukry | 4.5 g/100 g |
| Sól | 3 g/100 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 6.1 g/100 g |
| Rodzaj dania | Wegetariańskie |
| EAN | 5905280670958 |
| Producent | Lyommy |
| Data ważności | 2031-02-01 |
| EAN |