lub zapisz się na powiadomienie o dostępności
Żywność liofilizowana Lyommy Owsianka chałwowa z daktylami i orzechami 105 g/471 kcal
Owsianka chałwowa z daktylami i orzechami to odżywczy i szybko przygotowujący się posiłek liofilizowany. Poprzez odpowiednie proporcje białka i węglowodanów, danie skutecznie wspiera regenerację sił po najbardziej wymagających eskapadach. Proces liofilizacji zapewnia długi termin przydatności oraz lekkość, co sprawia, że nie dodaje zbędnego ciężaru do bagażu.
Liofilizacja
Liofilizacja polega na próżniowej eliminacji wody z produktów spożywczych przy użyciu bardzo niskich temperatur (-50 st. C). Zawansowana technologia produkcji sprawia, iż żywność liofilizowana zachowuje pełną wartość odżywczą i energetyczną.
Dania liofilizowane są odpowiednie do wysokich wymagań związanych z uprawianiem sportów ekstremalnych, takich jak wspinaczka, turystyka wysokogórska, żeglarstwo oraz turystyka kwalifikowana o każdej porze roku. Korzystają z nich polarnicy, podróżnicy i sportowcy wyczynowi podczas różnych wypraw i obozów.
Składniki
Napój owsiany 55 % (woda, owies (10%), olej słonecznikowy, sól), płatki owsiane 18 %, jabłka 9 %, daktyle 7%, pasta sezamowa tahini 6%, orzechy włoskie 4%, syrop z daktyli, kakao o obniżonej zawartości tłuszczu, kardamon, cynamon.
Wartość odżywcza produktu w 100 g
- tłuszcz - 17 g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone - 2,2 g
- węglowodany - 66,8 g, w tym cukry - 27 g
- błonnik - 9,1 g
- białko - 11,8 g
- sól - 0,1 g
- Wartość energetyczna: kcal/100 g - 449 kcal, kJ/100 g - 1881 kJ
najważniejsze cechy
- szybkie i łatwe przygotowanie po zalaniu wodą
- wysoka wartość energetyczna
- zachowanie smaku i wartości odżywczych dzięki liofilizacji
- długi termin przydatności do spożycia
- wygoda transportu i przechowywania
| Wartość jednostkowa | 105 g |
|---|---|
| Typ żywności | Liofilizat |
| Waga netto | 105 g |
| Wartość energetyczna (kJ) | 1881 kJ/100 g |
| Wartość energetyczna (kcal) | 449 kcal/100 g |
| Wartość energetyczna produktu (kJ) | 1975 kJ |
| Wartość energetyczna produktu (kcal) | 471 kcal |
| Ilość porcji w opakowaniu | 1 |
| Białko | 11.8 g/100 g |
| Tłuszcze | 17 g/100 g |
| Węglowodany | 66.8 g/100 g |
| Cukry | 27 g/100 g |
| Sól | 0.1 g/100 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 2.2 g/100 g |
| Rodzaj dania | Wegańskie |
| EAN | 5905514780101 |
| Producent | Lyommy |
| EAN |