lub zapisz się na powiadomienie o dostępności
Żywność liofilizowana Lyommy Musaka grecka 61 g/293 kcal
Musaka grecka to pełnowartościowy posiłek liofilizowany, który jest prosty w przygotowaniu. Zoptymalizowane proporcje białka i węglowodanów wspierają pełną regenerację po najbardziej intensywnych wyprawach. Dzięki liofilizacji danie charakteryzuje się długim okresem przydatności i niewielką wagą, co nie obciąża bagażu.
Liofilizacja
Liofilizacja to proces próżniowego osuszania produktów spożywczych w bardzo niskich temperaturach (-50 st. C). Technologia ta pozwala na uzyskanie żywności, która jest pełnowartościowym, pełnokalorycznym posiłkiem, spełniającym wszystkie wymagania.
Dania liofilizowane spełniają wysokie wymagania w różnych dyscyplinach sportowych, takich jak wspinaczka, turystyka wysokogórska, żeglarstwo czy turystyka kwalifikowana, zarówno letnia, jak i zimowa. Wykorzystywane są przez polarników, podróżników i sportowców na wyprawach i obozach.
Składniki
Ugotowane ziemniaki 29 %, mięso mielone wieprzowe 20 %, bakłażan 19 %, pomidory krojone (pomidory, sok pomidorowy, regulator kwasowości: kwas cytrynowy), mleko, cebula, ser Parmigiano Reggiano (ChNP), mąka kukurydziana, olej kokosowy, czosnek, sól, zioła, przyprawy, pieprz.
Wartość odżywcza produktu w 100 g
- tłuszcz - 26 g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone - 13,5 g
- węglowodany - 40 g, w tym cukry - 11,1 g
- błonnik - 6,1 g
- białko - 25 g
- sól - 2,4 g
- Wartość energetyczna: kcal/100 g - 480 kcal, kJ/100 g - 2005 kJ
najważniejsze cechy
- szybkie i łatwe przygotowanie po zalaniu wodą
- wysoka wartość energetyczna
- zachowanie smaku i wartości odżywczych dzięki liofilizacji
- długi termin przydatności do spożycia
- wygoda transportu i przechowywania
| Wartość jednostkowa | 61 g |
|---|---|
| Typ żywności | Liofilizat |
| Waga netto | 61 g |
| Wartość energetyczna (kJ) | 2005 kJ/100 g |
| Wartość energetyczna (kcal) | 480 kcal/100 g |
| Wartość energetyczna produktu (kJ) | 1223 kJ |
| Wartość energetyczna produktu (kcal) | 293 kcal |
| Ilość porcji w opakowaniu | 1 |
| Białko | 25 g/100 g |
| Tłuszcze | 26 g/100 g |
| Węglowodany | 40 g/100 g |
| Cukry | 11.1 g/100 g |
| Sól | 2.4 g/100 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 13.5 g/100 g |
| Rodzaj dania | Mięsne |
| EAN | 5905514780156 |
| Producent | Lyommy |
| EAN |