lub zapisz się na powiadomienie o dostępności
Żywność liofilizowana Lyommy Makaron bezglutenowy alla bolognese z tofu 153 g/571 kcal
Makaron bezglutenowy alla bolognese z tofu stanowi pełnowartościowy, łatwy do przygotowania liofilizowany posiłek. Dzięki właściwie dobranej proporcji białka do węglowodanów, skutecznie wspiera pełną regenerację organizmu nawet po bardzo wymagających wyprawach. Danie podlega procesowi liofilizacji, zapewniając długi okres przydatności do spożycia oraz lekkość, która nie obciąża dodatkowego bagażu.
Liofilizacja
Liofilizacja to proces próżniowej dehydracji żywności przy ekstremalnie niskich temperaturach (-50 st. C). Dzięki nowoczesnej technologii produkcji jedzenie liofilizowane zapewnia pełnowartościowy, pełnokaloryczny posiłek, spełniający wszelkie potrzeby.
Dania liofilizowane spełniają rygorystyczne wymagania związane z różnorodnymi ekstremalnymi dyscyplinami, takimi jak wspinaczka, turystyka wysokogórska, żeglarstwo czy turystyka kwalifikowana, zarówno latem, jak i zimą. Stosowane są przez polarników, podróżników oraz sportowców wyczynowych, podczas różnego typu wypraw i obozów.
Składniki
Makaron bezglutenowy 43 % (mąka kukurydziana), passata pomidorowa 25,5 %, tofu 11 % (ziarna soi, woda), soczewica czerwona 4,5 %, cebula, marchew, koncentrat pomidorowy, produkt sojowy (napój sojowy, kultury bakterii), suszone pomidory, sos sojowy bezglutenowy (nasiona soi, woda, sól, cukier), korzeń pietruszki, płatki drożdżowe nieaktywne, czosnek, olej kokosowy, sól, czosnek niedźwiedzi suszony, przyprawy, zioła.
Wartość odżywcza produktu w 100 g
- tłuszcz - 2,7 g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone - 1,1 g
- węglowodany - 74,3 g, w tym cukry - 10 g
- błonnik - 8,7 g
- białko - 17,2 g
- sól - 2,3 g
- Wartość energetyczna: kcal/100 g -373 kcal, kJ/100 g - 1577 kJ
najważniejsze cechy
- szybkie i łatwe przygotowanie po zalaniu wodą
- wysoka wartość energetyczna
- zachowanie smaku i wartości odżywczych dzięki liofilizacji
- długi termin przydatności do spożycia
- wygoda transportu i przechowywania
| Wartość jednostkowa | 153 g |
|---|---|
| Typ żywności | Liofilizat |
| Waga netto | 153 g |
| Wartość energetyczna (kJ) | 1577 kJ/100 g |
| Wartość energetyczna (kcal) | 373 kcal/100 g |
| Wartość energetyczna produktu (kJ) | 2413 kJ |
| Wartość energetyczna produktu (kcal) | 571 kcal |
| Ilość porcji w opakowaniu | 1 |
| Białko | 26.3 g/100 g |
| Tłuszcze | 4.2 g/100 g |
| Węglowodany | 113.6 g/100 g |
| Cukry | 15.2 g/100 g |
| Sól | 3.5 g/100 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 1.7 g/100 g |
| Rodzaj dania | Wegańskie |
| EAN | 5905280670989 |
| Producent | Lyommy |
| EAN |