Żywność liofilizowana Lyommy Chili con carne 116 g/490 kcal
Chili con carne to pełnowartościowy posiłek liofilizowany, który łatwo przyrządzić. Dobrze zbilansowane proporcje białka i węglowodanów wspierają pełną regenerację sił po najbardziej wymagających wyprawach. Proces liofilizacji sprawia, że posiłek ma długą przydatność do spożycia i jest lekki, co minimalizuje obciążenie bagażu.
Liofilizacja
Liofilizacja to proces próżniowego usuwania wody z produktów przy bardzo niskich temperaturach (-50 st. C). Dzięki tej technologii żywność liofilizowana to pełnowartościowe, pełnokaloryczne danie, spełniające wymagania w trakcie uprawiania sportów ekstremalnych jak wspinaczka, turystyka wysokogórska, żeglarstwo czy turystyka kwalifikowana zarówno zimą, jak i latem. Wykorzystywana przez polarników, podróżników i sportowców wyczynowych na różnorodnych wyprawach i obozach.
Składniki
Ryż 30%, mięso mielone wieprzowo-wołowe 22% (wieprzowina 80%, wołowina 20%), pomidory krojone 18% (pomidory, sok pomidorowy, regulator kwasowości: kwas cytrynowy), fasola czerwona 11%, papryka 9%, cebula, kukurydza 2%, koncentrat pomidorowy, olej kokosowy, koncentrat bulionu wołowego (sól, tłuszcz shea, skrobia kukurydziana, pomidory, cebula, seler, mięso wołowe w proszku, cukier karmelizowany, przyprawy, naturalny aromat wołowy, lubczyk, czosnek), sól, kmin rzymski, oregano, chili suszone 0,1%.
Wartość odżywcza produktu w 100 g
- tłuszcz - 13,2 g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone - 6,6 g
- węglowodany - 52,2 g, w tym cukry - 12,7 g
- błonnik - 7,7 g
- białko - 27,5 g
- sól - 3,3 g
- Wartość energetyczna: kcal/100 g - 422 kcal, kJ/100 g - 1774 kJ
najważniejsze cechy
- szybkie i łatwe przygotowanie po zalaniu wodą
- wysoka wartość energetyczna
- zachowanie smaku i wartości odżywczych dzięki liofilizacji
- długi termin przydatności do spożycia
- wygoda transportu i przechowywania
| Wartość jednostkowa | 116 g |
|---|---|
| Typ żywności | Liofilizat |
| Waga netto | 116 g |
| Wartość energetyczna (kJ) | 1774 kJ/100 g |
| Wartość energetyczna (kcal) | 422 kcal/100 g |
| Wartość energetyczna produktu (kJ) | 2058 kJ |
| Wartość energetyczna produktu (kcal) | 490 kcal |
| Ilość porcji w opakowaniu | 1 |
| Białko | 27.5 g/100 g |
| Tłuszcze | 13.2 g/100 g |
| Węglowodany | 52.2 g/100 g |
| Cukry | 12.7 g/100 g |
| Sól | 3.3 g/100 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 6.6 g/100 g |
| Rodzaj dania | Mięsne |
| EAN | 5905280670965 |
| Producent | Lyommy |
| Data ważności | 2031-01-01 |
| EAN |