Żywność liofilizowana Lyommy Kurczak curry z nutą kokosa i ananasem 99 g/451 kcal
Kurczak curry z nutą kokosa i ananasem to pełnowartościowy i prosty w przygotowaniu posiłek liofilizowany. Dzięki odpowiednio dobranym proporcjom białek i węglowodanów, danie efektywnie odbudowuje siły po nawet najbardziej wyczerpujących wyprawach. Posiłek poddano procesowi liofilizacji, co zapewnia długi czas przydatności i lekkość, minimalizując dodatkowy ciężar bagażu.
Liofilizacja
Liofilizacja to metoda próżniowej dehydracji żywności przy niskich temperaturach (-50 st. C). Dzięki tej technologii żywność liofilizowana staje się pełnowartościowym, pełnokalorycznym posiłkiem, kompletnym pod każdym względem, co spełnia wysokie wymagania, jakie stawia się przy uprawianiu sportów ekstremalnych, takich jak wspinaczka, turystyka wysokogórska, żeglarstwo czy turystyka kwalifikowana zarówno w okresie letnim, jak i zimowym. Korzystają z niej polarnicy, podróżnicy, sportowcy wyczynowi podczas rozmaitych wypraw i obozów.
Składniki
Ryż parboiled 32%, filet z kurczaka 15%, napój kokosowy 15% (ekstrakt z kokosa 75%, woda), pulpa pomidorowa, ananas w zalewie 8% (ananas, woda, cukier, regulator kwasowości: kwas cytrynowy), cebula, pędy bambusa marynowane (pędy bambusa, regulator kwasowości: kwas cytrynowy), orzechy nerkowca 2,4%, nasiona słonecznika 2%, pasta z trawy cytrynowej (trawa cytrynowa, woda, sól, ocet), olej kokosowy, sól, przyprawa curry 0,3% (zawiera gorczycę), przyprawy.
Wartość odżywcza produktu w 100 g
- tłuszcz - 17,5 g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone - 9,6 g
- węglowodany - 57 g, w tym cukry - 10,1 g
- błonnik - 4,8 g
- białko - 19,8 g
- sól - 2,2 g
- Wartość energetyczna: kcal/100 g - 455 kcal, kJ/100 g - 1909 kJ
najważniejsze cechy
- szybkie i łatwe przygotowanie po zalaniu wodą
- wysoka wartość energetyczna
- zachowanie smaku i wartości odżywczych dzięki liofilizacji
- długi termin przydatności do spożycia
- wygoda transportu i przechowywania
| Wartość jednostkowa | 99 g |
|---|---|
| Typ żywności | Liofilizat |
| Waga netto | 99 g |
| Wartość energetyczna (kJ) | 1909 kJ/100 g |
| Wartość energetyczna (kcal) | 455 kcal/100 g |
| Wartość energetyczna produktu (kJ) | 1890 kJ |
| Wartość energetyczna produktu (kcal) | 451 kcal |
| Ilość porcji w opakowaniu | 1 |
| Białko | 19.8 g/100 g |
| Tłuszcze | 17.5 g/100 g |
| Węglowodany | 57 g/100 g |
| Cukry | 10.1 g/100 g |
| Sól | 2.2 g/100 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 9.6 g/100 g |
| Rodzaj dania | Mięsne |
| EAN | 5905514780033 |
| Producent | Lyommy |
| Data ważności | 2031-01-01 |
| EAN |