Żywność liofilizowana Lyommy Curry z wędzonym tofu i nutą limonki 80 g/371 kcal
Curry z wędzonym tofu i nutą limonki to wartościowy i szybki w przygotowaniu posiłek liofilizowany. Zastosowanie odpowiedniego bilansu białka i węglowodanów sprzyja pełnej regeneracji nawet po najbardziej wyczerpującym wypadzie. Dzięki liofilizacji danie ma długą trwałość i jest lekkie, co minimalizuje ciężar bagażu.
Liofilizacja
Liofilizacja to proces próżniowej dehydracji produktów spożywczych w bardzo niskich temperaturach (-50 st. C). Ze względu na stosowaną technologię produkcji, żywność liofilizowana stanowi pełnowartościowy, wysokokaloryczny posiłek, spełniający wysokie standardy aktywności fizycznej w różnych ekstremalnych sportach, takich jak wspinaczka, turystyka wysokogórska, żeglarstwo czy turystyka letnia i zimowa. Stosowana przez polarników, podróżników czy sportowców ekstremalnych na różnorodnych wyprawach i obozach.
Składniki
Ryż 30 %, mięso mielone wieprzowo-wołowe 22 % (wieprzowina 80 %, wołowina 20 %), pomidory krojone 18 % (pomidory, sok pomidorowy, regulator kwasowości: kwas cytrynowy), fasola czerwona 11 %, papryka 9 %, cebula, kukurydza 2 %, koncentrat pomidorowy, olej kokosowy, koncentrat bulionu wołowego (sól, tłuszcz shea, skrobia kukurydziana, pomidory, cebula, seler, mięso wołowe w proszku, cukier karmelizowany, przyprawy, naturalny aromat wołowy, lubczyk, czosnek), sól, kmin rzymski, oregano, chili suszone 0,1 %.
Wartość odżywcza produktu w 100 g
- tłuszcz - 21,2 g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone - 14,2 g
- węglowodany - 52,2 g, w tym cukry - 12,7 g
- błonnik - 7,9 g
- białko - 18,6 g
- sól - 3,9 g
- Wartość energetyczna: kcal/100 g - 458 kcal, kJ/100 g - 1915 kJ
najważniejsze cechy
- szybkie i łatwe przygotowanie po zalaniu wodą
- wysoka wartość energetyczna
- zachowanie smaku i wartości odżywczych dzięki liofilizacji
- długi termin przydatności do spożycia
- wygoda transportu i przechowywania
| Wartość jednostkowa | 80 g |
|---|---|
| Typ żywności | Liofilizat |
| Waga netto | 371 |
| Wartość energetyczna (kJ) | 1915 kJ/100 g |
| Wartość energetyczna (kcal) | 458 kcal/100 g |
| Wartość energetyczna produktu (kJ) | 1551 kJ |
| Wartość energetyczna produktu (kcal) | 371 kcal |
| Ilość porcji w opakowaniu | 1 |
| Białko | 18.6 g/100 g |
| Tłuszcze | 21.2 g/100 g |
| Węglowodany | 52.2 g/100 g |
| Cukry | 10.7 g/100 g |
| Sól | 3.9 g/100 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 14.2 g/100 g |
| Rodzaj dania | Wegetariańskie |
| EAN | 5905514780088 |
| Producent | Lyommy |
| Data ważności | 2030-09-01 |
| EAN |