Żywność liofilizowana Lyommy Curry z wędzonym tofu i nutą limonki 115 g/527 kcal
Curry z wędzonym tofu i nutą limonki to wartościowy i szybki w przygotowaniu posiłek liofilizowany. Zastosowanie odpowiedniego bilansu białka i węglowodanów sprzyja pełnej regeneracji nawet po najbardziej wyczerpującym wypadzie. Dzięki liofilizacji danie ma długą trwałość i jest lekkie, co minimalizuje ciężar bagażu.
Liofilizacja
Liofilizacja to proces próżniowej dehydracji produktów spożywczych w bardzo niskich temperaturach (-50 st. C). Ze względu na stosowaną technologię produkcji, żywność liofilizowana stanowi pełnowartościowy, wysokokaloryczny posiłek, spełniający wysokie standardy aktywności fizycznej w różnych ekstremalnych sportach, takich jak wspinaczka, turystyka wysokogórska, żeglarstwo czy turystyka letnia i zimowa. Stosowana przez polarników, podróżników czy sportowców ekstremalnych na różnorodnych wyprawach i obozach.
Składniki
Ryż parboiled 23%, brokuł, napój kokosowy 17% (ekstrakt z kokosa 75%, woda), tofu wędzone 15% (ziarna soi, woda, sól), ciecierzyca, batat, cebula, sok z limonki 2%, przyprawy, sól, przyprawa curry 0,3% (zawiera gorczycę), czosnek, liście limonki kaffir.
Wartość odżywcza produktu w 100 g
- tłuszcz - 21,2 g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone - 14,2 g
- węglowodany - 52,2 g, w tym cukry - 12,7 g
- błonnik - 7,9 g
- białko - 18,6 g
- sól - 3,9 g
- Wartość energetyczna: kcal/100 g - 458 kcal, kJ/100 g - 1915 kJ
najważniejsze cechy
- szybkie i łatwe przygotowanie po zalaniu wodą
- wysoka wartość energetyczna
- zachowanie smaku i wartości odżywczych dzięki liofilizacji
- długi termin przydatności do spożycia
- wygoda transportu i przechowywania
| Wartość jednostkowa | 115 g |
|---|---|
| Typ żywności | Liofilizat |
| Waga netto | 115 g |
| Wartość energetyczna (kJ) | 1915 kJ/100 g |
| Wartość energetyczna (kcal) | 458 kcal/100 g |
| Wartość energetyczna produktu (kJ) | 2202 kJ |
| Wartość energetyczna produktu (kcal) | 527 kcal |
| Ilość porcji w opakowaniu | 1 |
| Białko | 18.6 g/100 g |
| Tłuszcze | 21.2 g/100 g |
| Węglowodany | 52.2 g/100 g |
| Cukry | 10.7 g/100 g |
| Sól | 3.9 g/100 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 14.2 g/100 g |
| Rodzaj dania | Wegetariańskie |
| EAN | 5905514780071 |
| Producent | Lyommy |
| Data ważności | 2030-09-01 |
| EAN |